01:05

GAME cu GAME Simona Halep cu Ekaterina Makarova in sferturi la Dubai

Simona Halep si-a luat revansain fata Ekaterinei Makarova, jucatoarea in fata careia pierdea in sferturi la Australian Open. Cele doua au jucat din nou, joi dupa-amiaza, live text pe onlinesport. ro de la ora 17:00, pentru un loc in semifinalele de la Dubai. continuă pe Online Sport

LIVETEXT Simona Halep - Ekaterina Makarova, in sferturi la Dubai

Simona Halep si Ekaterina Makarova se intalnesc in sferturile turneului de la Dubai, dotat cu premii in valoare de 2,5 milioane de dolari.

WTA Dubai: Simona Halep vs Ekaterina Makarova 6-3, 1-6, 7-5/ Calificare dramatica in semifinale

Simona Halep a oferit un meci interzis cardiacilor, favorita numarul unu calificandu-se in semifinalele turneului WTA de la Dubai dupa ce a invins-o pe Ekaterina Makarova sportiva care o eliminase la Australian Open). A fost 6-3, 1-6, 7-5 pentru Simona, dupa o partida in care Halep a ratat patru mingi de meci si care a durat doua ore si 7 minute.

LIVE Simona Halep cu Ekaterina Makarova in sferturi la Dubai

Simona Halep are ocazia revansei in fata Ekaterinei Makarova, jucatoarea in fata careia pierdea in sferturi la Australian Open. Cele doua joaca din nou, joi dupa-amiaza, live text pe onlinesport. ro de la ora 17:00, pentru un loc in semifinalele de la Dubai.

LIVE Simona Halep cu Ekaterina Makarova in sferturi la Dubai (joi, 17:00)

Simona Halep ajunge in sferturi la Dubai si are sansa revansei cu Ekaterina Makarova

Simona Halep a eliminat-o miercuri seara pe Tsvetana Pironkova la Dubai si s-a calificat in sferturile de finala. In aceasta faza, joi, romanca o intalneste pe Ekaterina Makarova, la nici o luna dupa ce rusoaica a eliminat-o sec in sferturile de finala de la Australian Open. Va fio revansa de mare interes.

LIVE Simona Halep in optimi la Dubai

Urmariti astazi live text pe onlinesport. ro de la ora 17:00 meciul pe care Simona Halep il disputa in optimi de finala la Dubai Open.

LIVE Simona Halep in optimi la Dubai (17:00)

Simona Halep, dupa calificarea in turul 3 la Dubai: Aici ma simt ca acasa. Cum isi caracterizeaza viitoarea adversara

Simona Halep a fost incurajata de cateva sute de romani in timpul meciului cu Daniela Hantuchova, din turul 2 al turneului de la Dubai. Sustinerea fanilor i-a dat aripi jucatoarei noastre, care s-a calificat la pas in turul 3.

UPDATE WTA Dubai: Radwanska, Venus Williams (detinatoarea titlului), Ivanovic si Kvitova, eliminate in turul al treilea/ Ekaterina Makarova in sferturi, s-ar putea intalni cu Halep

Agnieszka Radwanska, favorita numarul cinci, a fost invinsa de Garbine Muguruza, scor 4-6 2-6, in o ora si 16 minute, in turul al treilea al turneului Premier de la Dubai. La randul sau, Ekaterina Makarova, favorita numarul sase, s-a calificat miercuri in sferturi, dupa ce invins-o pe Zarina Diyas, scor 6-3 6-4. 30: Ana Ivanovic si Petra Kvitova au fost de asemenea eliminate in turul trei. Vezi in text rezultatele zilei Daca trece de Tsvetana Pironkova meciul incepe la 17. 00 ora Romaniei), Simona Halep o va intalni pe Makarova in sferturile de finala.

Halep, prima declaratie dupa calificarea in sferturi la Dubai. Ce-a spus despre vechea si noua adversara, Makarova

Simona Halep, locul 4 WTA si cap de serie numarul 1 la Dubai, s-a calificat azi in sferturile de finala ale turneului din categoria Premier 5, dupa ce-a invins-o pe Pironkova. Urmatoarea adversara pentru Halep este chiar rusoaica Makarova, in fata careia romanca a pierdut la Australian Open.