01:05

LIVETEXT Simona Halep la Miami: romanca a avut un prim set foarte bun. Ce i-a spus Cahill in doua randuri

De la ora 20. 00, Simona Halep va ataca accederea in semifinalele turneului de la Miami, acolo unde s-a oprit, anul trecut, dupa o infrangere cu Serena Williams. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Simona Halep la Miami: romanca a luat primul set, dar a fost surclasata in al doilea. Ce i-a spus Cahill

LIVETEXT Simona Halep la Miami: de ce Bacsinszky ar trebui sa fie o prada usoara pentru jucatoarea din Romania

Simona Halep la Miami: romanca a fost spulberata de Bacsinszky, dupa un meci in care a dormit dupa primul set

Ocupanta locului 5 WTA a avut un start foarte bun, a condus cu 1-0 la seturi si parea ca e in controlul partidei. Apoi, a venit caderea si degeaba a incercat antrenorul Darren Cahill sa o resusciteze pe eleva ei.

LIVETEXT Simona Halep - Heather Watson, in optimile turneului de la Miami

Simona Halep joaca de la ora 18. 00 impotriva lui Heather Watson, jucatoare din Marea Britanie clasata pe locul 69 in lume. Castigatoarea se califica in sferturile de finala de la Miami Open.

Heather Watson a citit-o pe Simona Halep: ii stiu bine jocul!. Britanica e sfatuita sa o copieze mai bine pe romanca

Simona Halep joaca astazi cu Heather Watson, in optimile turneului de la Miami. Romanca a avut cuvinte de apreciere despre adversara ei.

Simona Halep, criza de nervi in timpul meciului cu Bacsinszki si eliminare de la Miami

Simona Halep a avut probleme serioase in sferturile turneului de la Miami, contra elvetiencei Timea Bacsinszki. Desi a cucerit primul set, romanca, numarul 5 mondial, cu 6-4, l-a pierdut pe al doilea, cu.

Simona Halep, criza de nervi in timpul meciului cu Bacsinszki

VIDEO Simona Halep vs Julia Goerges: Cum a invins-o Simona pe jucatoare din Germania

Cu toate ca a fost condusa cu 3-0 in primul set, Simona Halep 5 WTA) a avut puterea sa revina si sa o invinga pe Julia Goerges 66 WTA) in doua seturi. In urma acestui succes, Simona s-a calificat in optimile turneului WTA de la Miami, competitie unde in 2015 a ajuns pana in semifinale a fost invinsa de Serena Williams). Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Halep vs Goerges.

Simona Halep are iar probleme de sanatate. Romanca s-a retras din proba de dublu a turneului de la Miami

Simona Halep si sportiva slovaca Daniela Hantuchova, cu care romanca urma sa faca pereche la Miami Open, s-au retras din proba de dublu a turneului de categorie Premier Mandatory.

Simona Halep s-a retras din proba de dublu de la Miami Open. Motivul invocat de romanca

Simona Halep si sportiva slovaca Daniela Hantuchova, cu care romanca urma sa faca pereche la Miami Open, s-au retras din proba de dublu a turneului de categorie Premier Mandatory, din cauza unor probleme.