06:15

Lucas Pouille prefateaza finala de la Australian Open: Novak este cel mai bun din lume, dar si Rafa pare uimitor. Cred ca vor face din nou un meci minunat

Lucas Pouille 31 ATP, 24 de ani) nu castigase niciun meci pe tabloul principal de la Australian Open pana la editia din acest an, unde a reusit cea mai mare performanta a sa la un turneu de Grand Slam. Francezul a ajuns pana in semifinale, faza in care a fost oprit de Novak Djokovic scor 6-0, 6-2, 6-2). La conferinta de presa, Pouille a prefatat finala de la Melbourne, fiind de parere ca Djokovic si Nadal vor oferi un nou meci minunat. Cand joaca asa, Novak este cel mai bun din lume, dar si Rafa pare uimitor, a spus Lucas Pouille. continuă pe Hotnews

VIDEO Lucas Pouille, lovitura zilei la Australian Open

Lucas Pouille a fost autorul celei mai frumoase lovituri reusite miercuri la Australian Open. in tie-break-ul primului set al meciului cu Milos Raonic, francezul a strans ropote de aplauze dupa un forehand de exceptie in lung de linie. Pouille s-a impus in patru seturi in fata canadianului, scor 7-64), 6-3, 6-72), 6-4, calificandu-se pentru prima data in semifinalele unui turneu de Grand Slam.

VIDEO Australian Open: Novak Djokovic, n semifinale - Kei Nishikori a abandonat n setul al doilea

41 de minute a rezistat pe teren Kei Nishikori, niponul resimtind din plin efortul depus in meciul de cinci seturi din turul anterior cu Pablo Carreno Busta. Novak Djokovic a defilat pe teren pana la scorul de 6-1, 4-1, moment in care asiaticul a abandonat. Nole a obtinut biletul pentru semifinale fara sa aiba parte de un meci complet, iar pentru prezenta in marea finala se va duela cu Lucas Pouille. Se actualizeaza.

Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturile de finala de la Australian Open

Karolina Pliskova este performera inceputului de an, dupa un meci grandios contra americancei Serena Williams, in sferturi la Australian Open.

Pustiul minune al tenisului romanesc urca in sferturile de finala de la Australian Open

Florin Jianu, cel mai bun junior roman al momentului, a obtinut o noua victorie pe tabloul de la Australian Open 2019.

VIDEO Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturi la Australian Open

Halep a ajuns pe locul 3 WTA, dupa ce Naomi Osaka s-a calificat in finala Australian Open

Japoneza Naomi Osaka, locul 4 WTA si cap de serie numarul 4, a invins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-1, pe ucraineanca Elina Svitolina, locul 7 WTA si cap de serie numarul 6, calificandu-se in semifinalele.

LIVE Finala feminina de la Australian Open: Naomi Osaka - Petra Kvitova (10:30)

La un an dupa ce Simona Halep si Caroline Wozniacki se infruntau cu trofeul pe masa la Australian Open, acum este randul altor doua jucatoare sa-si dispute suprematia la Antipozi si, ca bonus, numarul unu mondial. Apasati aici pentru live video .

LIVE Finala feminina de la Australian Open: Naomi Osaka - Petra Kvitova

LIVE Finala feminina de la Australian Open: Naomi Osaka - Petra Kvitova. Cehoaica intoarce de la trei mingi de meci salvate!

actualitate, 06:15