07:00

Prima victima dupa Euro 2020 - Frank de Boer si-a dat demisia din functia de selectioner al Olandei

Tehnicianul Frank de Boer a demisionat din functia de selectioner al nationalei Olandei, la doua zile dupa ce portocala mecanica a fost invinsa cu 2-0 de Cehia si eliminata de la turneul final al EURO 2020 in faza optimilor, scrie Reuters. continuă pe Hotnews

Prima mare surpriza la Euro 2020 - Olanda, cu victorii pe linie in grupa, invinsa de Cehia (2-0) in optimi

Cehia a reusit sa produca prima surpriza la Euro 2020, invingand, scor 2-0, nationala Olandei. Cehii au reusit sa faca diferenta pe tabela dupa eliminarea lui De Ligt, din minutul 55, calificarea in sferturi fiind una meritata.

Primul antrenor dat afara din cauza rezultatelor de la EURO 2020

Frank de Boer a calificat Olanda in optimi cu trei victorii in Grupa C, dar a fost concediat pentru eliminarea surprinzatoare in fata Cehiei 0-2).

PRIMA CALIFICATA IN SFERTURI EURO 2020: Tara Galilor - Danemarca 0-4

Danemarca s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2020 mai usor decat ar fi sperat. Jucatorii danezi au trecut la acest turneu final prin mai multe stari de spirit, de la agonia problemei medicale grave a lui Eriksen pana la extazul calificarii in optimi.

Danemarca, prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Victorie zdrobitoare cu Tara Galilor

Campioana europeana din 1992 s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa un 4-0 categoric in meciul cu Tara Galilor de la Amsterdam.

Euro 2020. Moment istoric la Bucuresti! Toata presa internationala vorbeste despre asta

Euro 2020 a prilejuit un moment istoric pentru Bucuresti. Arena Nationala a fost gazda partidei Franta Elvetia din optimile turneului final. Partida s-a incheiat cu victoria fotbalistilor din Tara Cantonanelor, dupa executarea loviturilor de departajare. Dar, la fel ca in prima optime a zilei, Spania Croatia, scorul dupa 90 de minute a fost .

Tara Galilor si Danemarca deschid faza optimilor la EURO 2020

Johan Cruyff Arena din Amsterdam gazduiteste, sambata seara, prima optime de finala la EURO 2020, meciul Tara Galilor Danemarca, o confruntare deschisa oricarui rezultat.

Ce au scris elvetienii despre Romania, dupa ce au venit la Euro 2020. Era de asteptat sa publice asa ceva

Romania este gazda uneia dintre optimile de finala de la Euro 2020. Luni seara, pe Arena Nationala, va avea loc partida Franta Elvetia. Accesul in tribune este permis intr-o proportie de 50% din capacitatea stadionului, dar numai celor care au dovada ca sunt vaccinati ori prezinta un test negativ. Jurnalistii elevetieni sositi in Bucuresti .

Euro 2020, optimi: Southgate isi plateste politele cu Germania, califica Anglia in sferturile de finala

Anglia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, marti, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-0 0-0), echipa Germaniei.

Reactia lui Mbappe dupa ce a ratat penaltiul care a eliminat Franta de la Euro 2020

Arena Nationala a fost martora la o seara istorica pentru Romania si de trista amintire pentru Franta, echipa care a fost eliminata in optimile Euro 2020 de Elvetia. Mbappe a ratat penaltiul decisiv trimitandu-si echipa acasa. Dupa partida, acesta a transmis un mesaj pe retelele de socializare.

Spania, in sferturile Euro 2020, dupa un meci de infarct cu Croatia.Spaniolii au condus cu 3-1, dar au fost egalati in prelungiri

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, luni, la Copenhaga, cu scorul de 5-3, dupa prelungiri, selectionata Croatiei, in optimile competitiei.

actualitate, 07:00