19:31

Rezultate din preliminariile EURO 2016

Vedeti mai jos rezultatele inregistrate, luni seara, in meciurile programate in preliminariile EURO 2016. continuă pe Online Sport

Rezultate din Preliminariile EURO 2016: Finlanda intoarce scorul in Feroe

In aceasta seara, in afara meciului de la Pireu dintre Grecia si Romania, se mai disputa alte opt meciuri in preliminariile Campionatului European din Franta 2016.

Rezultatele si clasamentul grupei F, din care face parte Romania, in preliminariile Euro-2016

Romania a debutat cu victorie in preliminariile pentru Euro 2016, tricolorii invingand Grecia cu 1-0 in deplasare. Rezultatele si clasamentul grupei F din preliminariile Campionatului European din 2016, dupa partidele disputate duminica in prima etapa, in articol.

Surpriza in preliminariile Euro 2016: Ungaria, invinsa cu 2-1 de Irlanda de Nord

Nationala Ungariei a oferit prima surpriza din preliminariile Euro 2016, dupa ce a fost invinsa, scor 1-2, pe teren propriu, de prima reprezentativa a Irlandei de Nord. Cu toate ca au condus cu 1-0, ungurii au primit 2 goluri in ultimele 10 minute de joc. Cele doua reprezentative evolueaza in grupa F, in care se afla si Romania.

Selectionerul Ungariei, urmatoarea adversara a Romaniei in preliminariile EURO 2016: Am facut greseli impardonabile

Cu o victorie inregistrata in meciul cu Grecia, duminica, fotbalistii si selectionerul Romaniei sunt cu gandul la urmatoarea partida din grupa F a preliminariilor pentru EURO 2016, in cadrul careia vor infrunta Ungaria. Aceasta din urma a fost invinsa, pe teren propriu, de catre Irlanda de Nord 1-2).

Romania a invins Grecia cu 1-0. Ziua revansei pentru tricolori la debutul in preliminariile Euro 2016

Nationala de fotbal a Romaniei a invins selectionata Greciei, cu scorul de 1-0, in deplasare, in primul meci din preliminariile Campionatului European de fotbal din 2016. Tricolorii au deschis scorul in prima repriza, dupa care au evoluat peste 40 de minute in 10 oameni, dupa eliminarea lui Ciprian Marica.

Live Text Grecia - Romania: ora 21.45. Meci de debut in preliminariile Euro 2016

Nationala Romaniei debuteaza, duminica de la ora 21. 45, impotriva Greciei, in campania de calificare la Euro 2016. Primul meci al tricolorilor din grupa F se disputa pe stadionul Karaiskakis din Pireu.

Romania a invins Grecia, scor 1-0, in preliminariile Euro 2016

Nationala Romaniei a invins Grecia cu 1-0 in primul meci din campania de calificare la Euro 2016. Partida din grupa F s-a disputat pe stadionul Karaiskakis din Pireu, acolo unde trupa lui Piturca si-a luat revansa pentru eliminarea din play-off-ul CM 2014. Romania a evoluat in 10 oameni in a doua repriza.

LIVE Preliminariile EURO 2016: Finlanda intoarce scorul in Feroe

LIVE Preliminariile EURO 2016: Feroe la egalitate cu Finlanda

LIVE Preliminariile EURO 2016: Insulele Feroe-Finlanda in grupa Romaniei

actualitate, 19:31