13:30

Simona Halep eliminata la US Open de o jucatoare din calificari

Simona Halep a continuat traseul foarte slab pe hard din aceasta vara si a fost eliminata vineri seara la New York de Mirijana Lucic-Baroni 121 WTA) in doua seturi, 6-7 6-8), 2-6. Este cea mai mare surpriza a turneului de la US Open. continuă pe Online Sport

Simona Halep a fost eliminata in turul trei la US Open

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a fost eliminata, vineri, in turul trei la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, de croata Mirjana Lucici-Baroni, 32 de ani, locul 121 WTA, informeaza.

Soc la US Open: Simona Halep a fost eliminata in turul trei dupa ce a pierdut cu 6-7 (6-8 in tie break),2-6, in fata Mijanei Lucic-Baroni

Este soc la US Open. Simona Halep, favorita numarul doi a turneului, a fost eliminata de numarul 121 mondial, Mirjana Lucic-Baroni. Croata s-a impus cu 7-6, 6-2, la finele unui meci nebun. Mirjana Lucic- Baroni o va intalni in optimi pe Sara Errani, din Italia.

Halep, ELIMINATA in turul trei al US Open

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a fost eliminata, vineri, in turul trei la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, relateaza Mediafax.

Simona Halep crede in sansa ei la US Open: Imi place sa lupt

Simona Halep este calificata in turul 3 la US Open unde o intalneste pe Mirjana Lucic, o jucatoare de 32 ani din Croatia, dar numarul doi spune ca este pregatita sa lupte pentru fiecare punct in parte si este mult mai increzatoare decat a fost la Roland Garros.

Simona Halep-Lucic Baroni 6-7 (6-8), 2-6. Evolutie dezamagitore a romancei, care este eliminata surprinzator de la US Open, in turul 3

Simona Halep, a doua favorita la US Open, a parasit prematur editia din acest an ultimului turneu de Mare Slem, fiind invinsa in turul 3 de ambitioasa Mirjana Lucic Baroni, scor 6-7 6-8), 2-6, la capatul unui meci care a durat o ora si 37 de minute.

GAME cu GAME US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni

Simona Halep a ramas singura reprezentanta a Romaniei in competitia de simplu de la US Open si a intalnit-ovineri, pe croata Mirijana Lucic-Baroni pentru un loc in optimile de finala.

LIVE US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni. Probleme pentru Halep

Simona Halep a ramas singura reprezentanta a Romaniei in competitia de simplu de la US Open si o intalneste, vineri, pe croata Mirijana Lucic-Baroni pentru un loc in optimile de finala.

LIVE US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni

LIVE US Open: Simona Halep-Mirijana Lucic Baroni (dupa 20:00)

Simona Halep, victorie categorica in turul 2 la US Open

Pentru Simona Halep meciul din turul 2 cu Jana Cepelova a semanat mai mult a antrenament cu public, desi nu foarte multi americani s-au inghesuit in tribunele arenei Louis Armstrong, a doua de la Flushing Meadows, pentru a o vedea la lucru pe a doua favorita de la US Open.

actualitate, 13:30