06:00

Simona Halep, in semifinale la Wimbledon dupa o evolutie entuziasmanta cu Sabine Lisicki (6-4, 6-0)

Simona Halep s-a calificat, miercuri, in semifinalele turneului de Grand Slam de la Wimbledon, dupa ce a invins-o categoric pe Sabine Lisicki, o specialista pe iarba. Simona s-a impus dupa doar 57 de minute, cu scorul de 6-4, 6-0. In urma acestui succes, Halep a devenit jucatoarea din Romania cu cel mai bun rezultat la Wimbledon, depasind-o pe Virginia Ruzici sferturi de finala in 1978 si 1981). Pentru un loc in finala turneului londonez, Halep se va duela cu Eugenie Bouchard locul 13 WTA). continuă pe Hotnews

Simona Halep in semifinale la Wimbledon. A zdrobit-o pe Lisicki in sferturi

Simona Halep joaca din ce in ce mai bine pe iarba de la Wimbledon si, miercuri, s-a calificat in semifinalele turneului londonez la capatul unei victorii categorice pe care a obtinut-o in fata nemtoaicei Sabine Lisicki, scor 6-4, 6-0.

LIVETEXT Simona Halep vs. Sabine Lisicki, in lupta pentru un loc in semifinalele Wimbledon

Simona Halep 3 WTA) se dueleaza cu Sabine Lisicki 19 WTA) in sferturile de finala de la Wimbledon, intr-o partida programata la ora 14. 00 si disponibila LIVETEXT pe adevarul. ro.

LIVETEXT Simona Halep vs. Sabine Lisicki. Romanca castiga primul set, in lupta pentru semifinalele Wimbledon

VIDEO Simona Halep la Wimbledon, rezumatul sfertului de finala cu Sabine Lisicki

Siteul oficial de la Wimbledon a publicat miercuri rezumatul sfertului de finala Simona Halep - Sabine Lisicki. Iata imaginile.

Simona Halep, norocoasa la Wimbledon doar pana in sferturi

Simona Halep, cap de serie numarul 3, a reusit cea mai buna performanta a carierei la Wimbledon, ajungand pentru prima data in sferturile competitiei, dupa ce a trecut, in optimi, de Zarina Dias, locul 72 WTA. Romanca a dat lovitura, anul acesta, la toate cele trei turnee de Grand Slam la care a evoluat, iar la ultimele doua a avut si sortii de partea sa.

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Wimbledon: Romanca o va avea ca adversara pe canadianca Eugenie Bouchard

Simona Halep s-a calificat miercuri in semifinalele turneului Wimbledon, dupa ce a invins-o in sferturi pe germanca Sabine Lisicki, locul 19 WTA, cu scorul 6-4, 6-0. Halep este prima romanca ce se califica in.

A castigat! Simona Halep se califica in semifinale la Wimbledon

Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul trei, a castigat meciul jucat la sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon , obtinand un scor de 6-4, 6-0 impotriva tenismenei de origine germana Sabine Lisicki, locul 19 WTA, devenind astfel.

GAME cu GAME WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi

Simona Halep a intalnit-oastazi la Wimbledon pe germanca Sabine Lisicki, in sferturile de finala, si s-a calificat in penultimul act al turneului londonez.

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi, in paralel cu Bouchard - Kerber

Simona Halep o intalneste astazi la Wimbledon pe germanca Sabine Lisicki, in sferturile de finala. Ora partidei este 14:00, asa cum au anuntat englezii marti seara. Detalii despre meci, mai jos. In paralel, de la aceeasi ora, transmitem partida Kerber - Bouchard, din care se alege posibil adversara a lui Halep din semifinle daca va fi cazul).

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi (azi, ora 14:00), in paralel cu Bouchard - Kerber

actualitate, 06:00