06:00

EURO 2020: Sferturi cu dueluri tari si restrictii de calatorie

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

EURO 2020 a ajuns in faza sfertuilor, dar iubitorii fotbalului se declara deja multumiti de ceea ce au vazut pana acum. Campionatul European de fotbal si-a atins tintele in ceea ce priveste meciurile spectaculoase si surprizele. Partidele Spania - Croatia si Franta - Elvetia sunt considerate printre cele mai spectaculoase din istoria competitiei, iar faptul ca de la prima etapa eliminatorie au iesit din joc Franta campioana mondiala), Croatia vicecampioana mondiala), Portugalia campioana europeana) si Olanda una dintre favorite) arata nivelul la care s-a jucat pana acum. continuă pe Ziarul Bursa

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Selectionerul Angliei explica cum a eliminat-o pe Germania de la Euro 2020

Gareth Southgate este omul momentului in Regat, selectionerul Angliei reusind sa o trimita acasa pe Germania de la Euro 2020, una dintre marile rivale fotbalistice 2-0, optimi, meci jucat pe Wembley).

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

FOTO Elina Svitolina, suporterul de lux al Ucrainei la Euro 2020

Ucraina este una dintre marile surprize de la Euro 2020, trupa pregatita de Andriy Shevchenko bifand calificarea in sferturi. Formatia galben-albastra a avut un suporter de lux din fata televizorului la meciul cu Suedia castigat cu 2-1): Elina Svitolina.

Cea mai buna echipa de la Euro 2020. Cine se teme sa ii infrunte, de fapt

Euro 2020 a evidentiat mai multe echipe, pana acum. Dar parca niciuna nu a fost atat de apreciata ca cea a Italiei. Trupa antrenata de Roberto Mancini a ajuns la 31 de meciuri consecutive fara infrangere. in plus, Squadra Azzurra a atins si un numar record de minute fara gol primit, 1168. Sunt doar cateva .

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Avertisment OMS de ultima ora pentru suporterii Euro 2020. Ce pericol ii pandeste

Pandemia de Covid-19 este departe de a se sfarsi, in ciuda relaxarii totale pe care multa lume o manifesta. Recent, OMS a lansat un nou avertisment catre suporterii de fotbal care se pregatesc sa calatoreasca pentru a-si sustine echipele favorite. Atentionarea a fost facuta cu o zi inainte de sferturile de finala ale EURO 2020, .