01:05

Transylvania Open: Simona Halep si tactica castigatoare din meciul cu Marta Kostyuk - Cum va fi finala cu Anett Kontaveit

Simona Halep este in finala Transylvania Open, sportiva noastra reusind un meci foarte bun: 6-0, 6-1 cu Marta Kostyuk. La finalul disputei, Simona a vorbit despre tactica castigatoare, dar si despre marea finala de duminica, cu Anett Kontaveit. Simona Halep, in finala Transylvania Open: Demonstratie de tenis cu Marta Kostyuk 6-0, 6-1). continuă pe Hotnews

Simona Halep, declaratii tari dupa meciul care i-a facut pe comentatorii straini sa strige asta e ritmul Halep. Ce a spus despre victoria cu Gabriela Ruse de la Transylvania Open (VIDEO)

Simona Halep a invins-o categoric pe Gabriela Ruse si s-a calificat in sferturile Transylvania Open, iar la finalul duelului a declarat ca viseaza sa castige turneul WTA de la Cluj-Napoca, unde se simte de fiecare .

Transylvania Open: Simona Halep joaca vineri cu Jaqueline Cristian Emma Raducanu, duel cu Marta Kostyuk - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de vineri, 29 octombrie, una in care vor avea loc, in sferturi, partida Emma Raducanu - Marta Kostyuk, dar si duelul 100% romanesc dintre Simonei Halep si Jaqueline Cristian.

Transylvania Open: Simona Halep si Emma Raducanu joaca joi in optimi - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de joi, 28 octombrie, una in care vor avea loc, in optimi, duelul Emma Raducanu - Ana Bogdan, dar si partida Simonei Halep cu Varvara Gracheva.

Simona Halep a iesit din Top 20 mondial

Simona Halep a iesit din Top 20 mondial pentru prima data dupa opt ani. Acest lucru s-a intamplat dupa ce i-au fost retrase punctele castigate la Turneul Campioanelor din 2019. Simona Halep a obtinut la Shenzhen, in urma cu doi ani, 500 de puncte, pentru o victorie, in fata Biancai Andreescu, si doua infrangeri, cu .

Simona Halep a iesit din topul 20 mondial

Intr-o actualizare in timp real a clasamentului mondial WTA Simona Halep nu mai apare intre primele 20 de jucatoare ale lumii.

Simona Halep, in finala Transylvania Open: Demonstratie de tenis cu Marta Kostyuk (6-0, 6-1)

Simona Halep a dominat de-o maniera categorica partida cu Marta Kostyuk, sportiva noastra cedand un singur game 6-0, 6-1) la capatul unui meci care a durat 62 de minute. Halep s-a calificat en fanfare in prima finala de turneu WTA din 2021: va lupta pentru trofeu cu una dintre cele mai in forma jucatoare ale momentului - Anett Kontaveit. Simona Halep si tactica castigatoare din meciul cu Marta Kostyuk - Cum va fi finala cu Anett Kontaveit .

Ce s-a intamplat cu Simona Halep dupa primul meci la Transylvania Open. A facut anuntul pe seara

Dupa succesul din turul II de la Transilvania Open, Simona Halep a vorbit despre mia multe subiecte la conferinta de presa de dupa meciul castigat in fata jucatoarei Gabriela Ruse. Ce s-a intamplat cu Simona Halep dupa primul meci la Transylvania Open Simona Halep s-a aratat foarte multumita de jocul ei, mai ales de cum .

S-a decis ora de desfasurare a finalei de la Transylvania Open!

Simona Halep vs. Anett Kontaveit, un duel intre doua jucatoare de tenis aflate in top 20 mondial. Cele doua s-au mai intalnit de 3 ori pana acum.

Simona Halep, nemiloasa cu Marta Kostyuk in semifinale la Transylvania Open

Un singur game a cedat Simona Halep in partida cu Marta Kostyuk din Ucraina, sambata, in semifinalele turneului Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

Asa am trait Simona Halep vs Jaqueline Cristian in sferturi la Transylvania Open

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Simona Halep si Jaqueline Cristian din sferturile de finala ale Transylvania Open, turneu WTA 250 gazduit in aceasta saptamana.