19:15

Australian Open 2015. Lista capilor de serie eliminati: Dupa Federer a urmat Petra Kvitova UPDATE

Australian Open 2015. Primul Grand Slam al anului a avut parte de mai multe eliminari surprinzatoare inca din primul tur. Nu mai putin de 17 capi de serie au parasit turneu in dou zile, dintre care 7 in prima parte a zilei de marti. continuă pe România Liberă

Australian Open 2015. Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-2 cu Wickmayer. Urmeaza o adversara de top

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a eliminat-o pe belgianca Yanina Wickmayer, 80 WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Australian Open 2015. Irina-Camelia Begu, locul 42 WTA, a fost eliminata, in optimile turneului de Grand Slam australian, de canadianca Eugenie Bouchard, cap de serie numarul 7, scor 1-6, 7-5, 2-6.

VIDEO. Australian Open 2015. Begu, eliminata de Bouchard, dupa un meci strans. Cea mai buna performanta din cariera

Australian Open 2015. Halep, calificata in optimi dupa un meci dificil cu Mattek-Sands, scor 6-4, 7-5. Care este urmatoarea adversara

Australian Open 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in optimile turneului de Grand Slam, dupa ce a invins-o pe americanca Bethanie Mattek-Sands, locul 258 WTA, cu scorul de 6-4, 7-5.

Australian Open 2015: Doi romani, de urmarit, dupa primul Grand Slam al anului

Australian Open este nu doar primul turneu de Grand Slam al anului ci si cel care starneste noi rivalitati pentru anul in curs sau care anunta noi nume interesante, de urmarit la competitiile urmatoare. Irina-Camelia Begu si Marius Copil sunt doi dintre jucatorii care au atras atentia asupra lor.

Australian Open 2015 LIVE: Lista capilor de serie eliminati. Stosur si Wozniacki au parasit si ele turneul

Australian Open 2015. Sarapova si Nadal, in sferturile turneului, dupa victorii clare

Australian Open 2015. Maria Sarapova, a doua favorita de la feminin si Rafael Nadal, cap de serie numarul 3 la masculin, au acces in sferturile de finala ale turneului, la capatul unor meciuri incheiate in numar minim de seturi.

Australian Open 2015. VIDEO. Halep, calificata in optimi dupa un meci dificil cu Mattek-Sands, scor 6-4, 7-5. Care este urmatoarea adversara

Australian Open 2015. Tecau si Rojer, in turul doi, dupa doar o ora de joc

Australian Open 2015. Horia Tecau si coechipierul sau olandez, Jean-Julien Rojer, capi de serie numarul 6, s-au calificat, in turul doi la dublu, dupa ce au eliminat cuplul Ricardas Berankis/Andreas Haider-Maurer Lituania/Austria).

Australian Open 2015: Prima declaratie a Simonei Halep dupa victoria dificila din aceasta dimineata. A explicat de ce i-a fost asa de greu cu locul 258 WTA

Simona Halep a trecut greu de americanca Bethanie Mattek Sands, o jucatoare de tenis mult mai slab clasata si va juca in optimi la Australian Open 2015.

actualitate, 19:15