19:31

Cupa Mondiala, program 17 iunie: Belgia, la debut, Brazilia, mai aproape de optimi

Cupa Mondiala din Brazilia incheie prima etapa pe data de 17 iunie, atunci cand au loc meciurile din ultima grupa, printre ca si Belgia - Algeria. Primul meci al etapei a doua din faza grupelor este un clasic Brazilia Mexic, care anunta mult spectacol. continuă pe România Liberă

Cupa Mondiala: avancronica Brazilia - Mexic, meci cu traditie

Cel mai important meci al zilei de 17 iunie, la Cupa Mondiala, este Brazilia Mexic, din cadrul grupei A, care reprezinta debutul celei de a doua etape a fazei grupelor. Meciul, un clasic, este important atat pentru brazilieni, cat si pentru mexicani, avand in vedere ca o eventuala victorie pentru oricare dintre parti ar putea da deja numele primei echipe calificate in optimi. Singura conditie este ca in partida dintre Camerun Croatia, disputata dupa miezul noptii, de la ora 01. 00, scorul sa se incheie la egalitate.

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Brazilia - Mexic, duelul care poate decide prima echipa calificata in optimile de finala

Prima etapa din faza grupelor de la Cupa Mondiala se va incheia astazi, odata cu cele doua partide din grupa H, dar capul de afis al zilei este duelul dintre Brazilia si Mexic, la finalul caruia am putea afla.

Brazilia - Mexic 0-0. Remiza mare pentru mexicani la Cupa Mondiala

Brazilia si Mexic au remizat in primul meci al etapei a doua din faza grupelor, la Cupa Mondiala. Dupa meciul incheiat 0-0, pe Arena Castelao din Fotaleza, atat Brazilia, cat si Mexic au cate 4 puncte in grupa A, fiind lideri autoritari.

Cupa Mondiala: Belgia- Algeria 2-1, in grupa H

Belgia a invins Algeria cu 2-1 in cadrul unui meci din Grupa H de la Cupa Mondiala.

Nigeria - Iran 0-0. Prima remiza si primul meci fara goluri de la Cupa Mondiala din Brazilia

Nigeria si Iran au terminat la egalitate, scor 0-0, primul lor meci de Cupa Mondiala din Brazilia, disputat la Curitiba, in cadrul grupei F. Este prima remiza si prima partida fara goluri de la actuala editie a C.

Omul zilei la Cupa Mondiala: Thomas Muller

Decizia lui Joachim Low de a merge la Cupa Mondiala doar cu Miroslav Klose ca varf veritabil a fost considerata una riscanta. Dupa ce Germania a invins Portugalia cu 4-0 in primul meci din Brazilia, iar Thomas.

Americanii au dat cel mai rapid gol de la Cupa Mondiala 2014 si al cincilea cel mai rapid din istorie

SUA au dat lovitura din primul minut al primului meci jucat la Cupa Mondiala 2014.

MINUT cu MINUT Cupa Mondiala 2014: Germania-Portugalia 4-0, Iran-Nigeria 0-0 si Ghana-SUA 1-2

Ati urmarit luniseara LIVE TEXT pe Onlinesport. ro alte trei meciuri de la Cupa Mondiala:Germania-Portugalia 4-0, Iran-Nigeria 0-0si Ghana-SUA 1-2.

Cupa Mondiala 'suteaza' 1,5 miliarde dolari in publicitatea globala

Cupa Mondiala va ajuta piata de publicitate sa creasca cu 5,4% in 2014, la nivel global, peste majorarea de 3,9% din 2013. Cresterea va continua sa se imbunatateasca in urmatorii doi ani, atingand 5,7% in 2017 si 6,1% in 2016. Acest lucru este.

Cupa Mondiala: Iran- Nigeria 0 -0, in grupa F

Iran si Nigeria au remizat aseara, la zero, in jocul disputat la Curitiba, in grupa F de la Cupa Mondiala.

actualitate, 19:31