22:15

EURO 2016, o experienta UNICA pentru arbitrii romani prezenti in Franta

Arbitrajul romanesc a revenit dupa foarte multi ani in elita fotbalului. Euro 2016 a fost prima experienta majora pentru centralul Ovidiu Hategan, care in acelasi timp, devine primul roman care conduce la centru un meci de Euro, dupa Ioan Igna, in 1988. continuă pe România Liberă

EURO 2016, cote imbunatatite pentru meciurile de astazi. Croatia, favorita cu Portugalia!

Iti semnalam niste cote imbunatatite la pariurile sportive pentru meciurile de astazi din optimile EURO 2016.

EURO 2016. Calificare spectaculoasa pentru Belgia

Belgia s-a calificat en fanfare in sferturile EURO 2016, 4- 0 cu Ungaria. Golurile au fost marcate de Alderweireld, Batshuayi,Hazard si Ferreira-Carrasco. Ungurii au dat o replica.

Griezmann califica Franta in sferturile EURO 2016

Franta a tremurat serios pentru calificarea in sferturile de finala la EURO 2016 si doar inspiratia lui Antoine Griezmann din repriza secunda a salvat echipa gazda de o eliminare rusinoasa.

EURO 2016: Ce au cautat romanii pe Internet inainte si dupa eliminarea Romaniei de la Cupa Mondiala

Agentia de marketing online Todays a analizat EURO 2016, cel mai important eveniment sportiv de pe continentul european in aceasta perioada, pentru a vedea cat de mare a fost interesul pe Internet. Romania a fost eliminatade la EURO 2016 incadin faza grupelor, dupatrei meciuri disputate cu Franta, Elvetiasi Albania, dar competitia continua. Panaacum, la nivel [].

VIDEO Euro 2016: Germania - Slovacia 3-0/ Germania a facut spectacol la Lille

Germania nu i-a dat nicio sansa Slovaciei si s-a impus cu scorul de 3-0 in optimile de finala de la Euro 2016. Boateng a deschis scorul in minutul 8, Gomez a marcat in finalul primei reprize 43'), iar ultimul gol a fost semnat de Draxler 63'). Nemtii s-au calificat in faza urmatoare, unde se vor infrunta cu invingatoarea partidei Italia vs Spania. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Germania vs Slovacia.

Euro 2016, meciurile din 26 iunie: Franta-Irlanda (16:00), Germania-Slovacia (19:00), Ungaria-Belgia (22:00)

Cea de-a doua zi a optimilor de finala de la Euro 2016 este deschisa de confruntarea dintre Franta si Irlanda, de la ora 16:00. Germania si Slovacia se vor duela pentru un loc in faza urmatoare, de la ora 19:00. Ultima partida a zilei se va disputa intre Ungaria si Belgia, de la ora 22:00. Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport si Pro Tv Ungaria-Belgia).

EURO 2016. Polonia este prima echipa calificata in sferturi

Polonia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa o victorie la penalty-uri in fata Elvetiei. La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost 1 - 1. Pentru polonezi a deschis.

O noua lovitura pentru Romania la EURO 2016

Romanul Ovidiu Hategan este printre cei sase arbitri care nu vor continua la EURO 2016 dupa faza grupelor, a anuntat joi UEFA, scrie agerpres. ro. Ovidiu Hategan a condus doua meciuri de la turneul final:.

Euro 2016, in cifre dupa faza grupelor - Tatarusanu, al patrulea pasator din echipa tricolorilor

Faza grupelor de la Euro 2016 s-a incheiat, tintarul optimilor fiind deja completat. Conform Uefa, am avut pana acum o medie 1. 92 goluri pe meci, inscriindu-se la fiecare 47 de minute. Intorsi deja din Franta, tricolorii nu au reusit sa inscrie din actiune, iar Ciprian Tatarusanu a fost al patrulea pasator din echipa pregatita de Anghel Iordanescu. Intra in material pentru a vedea cifrele de la Euro 2016 dupa faza grupelor.

VIDEO Euro 2016: Italia - Irlanda 0-1/ Brady (85') ii duce pe irlandezi in optimi

Irlanda a completat tabloul echipelor calificate in optimile Euro 2016, dupa ce a trecut de Italia cu 1-0, intr-o partida fara nicio miza pentru peninsulari erau deja castigatorii grupei E). Brady 85') a inscris si i-a trimis pe verzi printre cele mai bune 16 echipe de la turneul final european. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Italia vs Irlanda.

actualitate, 22:15