11:16

Euro 2016 FOTOGALERIE Germania vs Italia 1-1 (6-5 dupa 11 metri)/ Italia, in lacrimi - Germania, in semifinale dupa loteria penaltiurilor

Germania si Italia au avut nevoie de noua serii de penaltiuri pentru a putea fi stabilita invingatoarea meciului din sferturile Euro 2016, nemtii impunandu-se cu 6-5, la capatul unui meci pe care o parte din jucatorii italieni l-au terminat in lacrimi. Dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1. De mentionat este faptul ca aceasta este prima victorie a germanilor in fata peninsularilor la un turneu final. Plecam de la Euro cu fruntea sus - Gazzetta dello Sport. continuă pe Hotnews

actualitate, 11:16