07:45

Halep marsaluieste la Praga. Victorie blit si calificare in semifinalele turneului

Dupa ce s-a chinuit in primele doua meciuri jucate in capitala Cehiei, Simona a spulberat-o, vineri, in sferturile de finala, scor 6-2, 6-0, pe jucatoarea poloneza Magdalena Frech 22 de ani, 174 WTA). continuă pe Adevărul

Simona Halep, calificata in semifinalele turneului de la Praga

Simona Halep va juca in semifinalele turneului WTA de la Praga, dupa ce a invins-o, intr-un meci con.

Niculescu si Olaru, in semifinalele turneului de la Praga

Perechea Monica Niculescu foto) si Raluca Olaru, cap de serie numarul 4 pe tabloul de dublu, s-a calificat, joi, in semifinalele turneului WTA din capitala Cehiei.

Ce a nemultumit-o pe Simona Halep dupa prima victorie dupa sase luni: Nu am terminat deloc bine

Simona Halep a obtinut calificarea in turul 2 la Praga, dupa victoria in fata Polonei Hercog, scor 6-1, 1-6, 7-6. A fost un meci maraton, in care romanca a ratat nu mai putin de sase mingi de meci. Chiar acest lucru a nemultumit-o, asa cum a declarat la final. Totusi, Halep a reusit sa isi .

Simona Halep si-a intrat in mana la Praga. Victorie categorica in sferturi

Nicio emotie pentru Simona Halep in partida cu poloneza Magdalena Frech din sferturile turneului de la Praga.

Romancele fac furori la Praga: Victorie spectaculoasa pentru Gabriela Ruse

Se vorbeste romaneste in turneul din capitala Cehiei! Dupa Halep, Begu, Ana Bogdan si Patricia Tig, o alta jucatoare a reusit sa patrunda pe tabloul principal, la simplu.

Cu cine ar putea juca Simona Halep finala Praga Open 2020

Simona Halep 2 WTA) si-a reluat activitatea in forta, dupa luni de zile de pauza, din cauza pandemiei de COVID-19. Fostul lider mondial a trecut la turneul de la Praga de Polona Hercog 46 WTA), Barbora.

actualitate, 07:45