06:00

Horia Tecau a ajuns in semifinale la Australian Open!

Simona Halep a iesit din sferturi, insa mai exista un roman in competitie. Tecau s-a calificat in semifinale la dublu mixt, alaturi de indianca Sania Mirza. continuă pe Adevărul

Australian Open: Simona Halep - Dominika Cibulkova 3-6; 0-6. Victorie clara pentru slovaca

Simona Halep a pierdut mult prea usor sfertul de finala de la Australian Open cu Dominika Cibulkova fiind depasita la toate capitolele de slovaca. Simona Halep va urca pe locul 10 in clasamentul WTA, dupa ce s-a calificat in sferturile de la Australian Open, iar Ana Ivanovic a fost invinsa de Eugenie Bouchard. Simona ar fi putut ajunge chiar pe locul noua, in cazul in care ar fi trecut de Cibulkova.

Australian Open: Simona Halep, eliminata in sferturi de finala

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 11, a fost invinsa, miercuri, de Dominika Cibulkova Slovacia), a 20-a favorita, cu scorul de 6-3, 6-0, in sferturi de finala la Australian Open.

Jucatoarea romanca de tenis Simona Halep s-a impus, luni dimineata, in fata sarboaicei Jelena Jankovici, numarul opt mondial, cu scorul final 6-4, 2-6, 6-0 in cadrul optimilor de finala de la Australian Open. Romanca merge astfel in sferturile de finala, printre primele opt jucatoare de la Melbourne.

FOTO Victorie istorica la Australian Open: Simona Halep a invins-o pe sarboaica Jelena Jankovici

Simona Halep, neagra de suparare: Acest meci a fost un mare ca*at pentru mine. A tipat in timpul meciului: Proasto!

Simona Halep a declarat dupa eliminarea de la Australian Open ca a avut prea mari emotii si ca nu a putut juca. Nervii din timpul meciulu nu au ajutat-o, insa ea da de inteles ca stie ce a gresit si ca va incerca mai mult pe viitor, acolo unde exista loc pentru performante mai mari. Halep se poate multumi ca a ajuns cea mai bine jucatoare din Romania clasata la Australian Open, in sferturile de finala.

Simona Halep invinsa in sferturi la Australian Open

O singura ora a durat meciul sustinut de Simona Halep, miercuri, in sferturi de finala la Australian Open. Favorita pe hartie in fata slovacei Dominika Cibulkova, Halep nu a reusit sa-si impuna jocul niciun moment si a fost condusa in permanenta.

Simona Halep in sferturi de finala la Australian Open

Performanta istorica pentru Simona Halep intr-un turneu de Mare Slem, dupa ce aceasta s-a calificat in sferturi de finala la Australian Open.

Simona Halep cap de serie nr. 11) a reusit calificarea in sferturile de finala de la Australian Open, dupa o victorie superba in fata Jelenei Jankovic Serbia), scor 6-4 2-6 6-0.

VIDEO Australian Open: Simona Halep se califica in premiera in sferturi; 6-0 in setul decisiv impotriva Jelenei Jankovic

Halep primeste felicitari dupa evolutia de vis de la Australian Open: Simona, Romania se mandreste cu tine!

Aplaud performanta Simonei Halep de la Australian Open. Este un semn al unui viitor frumos pentru tenisul romanesc, a spus Nicolae Banicioiu, ministrul Tineretului si Sportului, dupa ce romanca a fost eliminata in sferturile de finala ale primului turneu de Grand Slam al anului.

actualitate, 06:00