17:30

LIVE Rio 2016: Romania-Norvegia in meciul decisiv pentru sferturi

Romania are nevoie de cel putin un rezultat de egalitate duminica seara in meciul cu Norvegia pentru calificarea in sferturile turneului olimpuc de handbal feminin. continuă pe Online Sport

LIVE Rio 2016: Romania-Norvegia in meciul decisiv pentru sferturi (22:40)

LIVE Rio 2016: Romania-Spania la handbal

Nationala feminina de handbal a Romaniei disputa, vineri seara de la 20:40, un nou meci de totul sau nimic in grupa de la Jocurile Olimipice.

Rio 2016: Romania isi arata clasa cu Spania la handbal. Victorie care ne mentine in cursa pentru medalii

Nationala feminina de handbal a Romaniei ramane in cursa pentru calificarea in sferturile de finala la Jocurile Olimpice dupa victoria obtinuta in fata Spaniei, scor 24-21. Un succes obtinut, la fel ca si in partida cu Muntenegru, dupa un meci in care jucatoarele noastre s-au daruit total si au trecut peste un moment dificil in partea secunda.

LIVE Rio 2016: Horia Tecau si Florin Mergea in semifinale la dublu

Daca vremea o va permite, Horia Tecau si Florin Mergea vor intra pe teren nu inainte de ora 20:15a Romaniei pentru semifinala contra americanilor Steve Johnson si Jack Sock. Meciul este programat sa se dispute pe terenul numarul 4 din complexul olimpic de tenis.

LIVE Rio 2016: Romania merge in finala olimpica de spada pe echipe feminin. Avem prima medalie de la Rio 2016! Marea finala, de la ora 0:30

Echipa feminina de spada a Romaniei compusa din Ana Maria Popescu, Simona Gherman si Simona Pop) a obtinut calificarea in finala Jocurilor Olimpice de Vara 2016de la Rio, dupa ce a invins Rusia. Urmeaza finala cu China, campioana olimpica en titre, la ora 0:30. Va fi prima medalie pentru Romania si va fi una de aur pentru tara noastra, indiferent de metalul ei.

LIVE Rio 2016: Horia Tecau si Florin Mergea in finala olimpica de dublu contra spaniolilor Marc Lopez si Rafael Nadal (dupa 01:00)

Jucatorii Horia Tecau si Florin Mergea vor juca vineri seara pentru titlul olimpic in proba de dublu la Rio. Adversarii reprezentantilor Romaniei sunt spaniolii Marc Lopez si Rafael Nadal.

LIVE Rio 2016: Horia Tecau si Florin Mergea in semifinale la dublu. Avem primul set

Horia Tecau si Florin Mergea joaca la aceasta ora pentru calificarea in finala concursului de dublu la Jocurile Olimpice. Victoria le asigura o medalie la Rio.

LIVE Rio 2016: Horia Tecau si Florin Mergea in semifinale la dublu (19:00)

Daca vremea o va permite, Horia Tecau si Florin Mergea vor intra pe teren la ora 19:00 a Romaniei pentru semifinala contra americanilor Steve Johnson si Jack Sock.

actualitate, 17:30