08:46

Madrid Masters: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in finala probei de dublu

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat, sambata, in finala Masters-ului de la Madrid, dupa au trecut de perechea Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut. continuă pe Hotnews

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in sferturile probei de dublu la Madrid

Perechea Horia Tecau/Jean-Julien Rojer s-a calificat in sferturile de finala la proba de dublu a turneului de la Madrid, dupa ce a invins cuplul Thomaz Bellucci/Leonardo Mayer cu scorul 6-4,6-4,.

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, in semifinalele probei de dublu de la Madrid

Horia Tecau si partenerul sau Jean-Julien Rojer s-au calificat in semifinalele turneului de la Madrid dupa ce au trecut in doua seturi de perechea Alexander Peya Austria)/Nenad Zimonjic.

Madrid Masters: Florin Mergea si Horia Tecau, adversari in finala de dublu de la Caja Magica

Perechea Florin Mergea/ Rohan Bopanna s-a calificat in finala de dublu a turneului Masters de la Madrid, dupa ce a trecut de cuplul Ivan Dodig Croatia)/ Marcelo Melo Brazilia), scor 7-5, 6-7 4), 12-10. Romania va avea un castigator la Madrid, Mergea si Bopanna duelandu-se cu Horia Tecau si Jean-Julien Rojer in ultimul act.

Madrid Masters: Andy Murray, in finala competitiei dupa ce l-a invins pe Rafael Nadal

Andy Murray castigatorul din 2015) s-a calificat in finala Masters-ului de la Madrid, dupa ce l-a invins pe Rafael Nadal, scor 7-5, 6-4. Partida de pe Manolo Santana a durat doua ore si 12 minute.

actualitate, 08:46