01:05

Pantilimon si Manchester City elimina Chelsea din Cupa Angliei

Costel Pantilimon a jucat toate minutele meciului Manchester City-Chelsea din Cupa Angliei si la final s-a bucurat alaturi de ceilalti Cetateni pentru calificarea in sferturile de finala. continuă pe Online Sport

Cu Pantilimon titular, City a eliminat-o pe Chelsea din Cupa Angliei. Maxim, pasa de gol pentru Stuttgart

Chelsea a invins-o de doua ori pe Manchester City, in acest sezon, in campionat, ultima data in urma cu cateva zile. Cetatenii, cu Pantilimon titular, si-au luat insa revansa sambata, in optimile Cupei Angliei, cans s-au impus cu 2-0.

Pantilimon anuntat titular in Cupa Angliei cu Chelsea

Presa engleza il plaseaza pe Costel Pantilimon printre titularii echipei Manchester City in meciul de Cupa Angliei cu rivala Chelsea.

Pantilimon dorit de doua echipe din Serie A

Portarul roman Costel Pantilimon se afla in atentia a doua cluburi italiene si din vara ar putea scapa de presiunea de a fi rezerva lui Joe Hart la Manchester City.