09:00

POMUL LAUDAT EURO 2020: Anglia - Germania 2-0

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Anglia a eliminat Germania dupa un joc in care s-a facut risipa de efort, nu si de imaginatie. inainte de optimi toata lumea vorbea de socul Anglia - Germania. Socurile au fost insa in alta parte, la fel si meciurile de tinut minte. Daca ar fi vazut prima repriza, batranul William Shakespeare si-ar fi botezat, inca o data, o piesa Mult zgomot pentru nimic. Ambele echipe au aratat ca stau bine cu fuga, fara legatura cu Bach, si fara legatura cu mingea. continuă pe Ziarul Bursa

O noua surpriza la EURO 2020: Anglia trece de Germania, cu doua goluri pe final de meci.

FOTOGALERIE Euro 2020: Anglia, in sferturi dupa ce a invins Germania pe Wembley

Nationala Angliei s-a calificat in sferturile Campionatului European, dupa ce a invins Germania, scor 2-0, marti, in al patrulea meci disputat de baietii lui Gareth Southgate pe Wembley.

Anglia Germania, intalnirea soc din optimile EURO 2020

Dupa o zi a optimilor cu 14 goluri, doua meciuri de 120 de minute si o partida decisa la loviturile de departajare, Anglia si Germania se anunta o partida deschisa oricarui rezultat.

Anglia elimina Germania in optimi la EURO 2020

Raheem Sterling si Harry Kane au marcat golurile prin care Anglia a invins Germania, marti seara, in optimile de finala la EURO 2020.

LIVE Franta - Elvetia 3-2. Ultimul meci pe Arena Nationala la EURO 2020. Penalty ratat de Elvetia, dubla Benzema in trei minute

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Franta - Elvetia din optimile de finala la EURO 2020. Partida se disputa la Bucuresti.

Asa am trait Anglia - Germania 2-0

Am transmis live text in aceasta pagina super meciul Anglia - Germania din optimile de finala la EURO 2020.

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei.

Danemarca, prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Victorie zdrobitoare cu Tara Galilor

Campioana europeana din 1992 s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa un 4-0 categoric in meciul cu Tara Galilor de la Amsterdam.

Tara Galilor si Danemarca deschid faza optimilor la EURO 2020

Johan Cruyff Arena din Amsterdam gazduiteste, sambata seara, prima optime de finala la EURO 2020, meciul Tara Galilor Danemarca, o confruntare deschisa oricarui rezultat.

LIVE Suedia - Ucraina 1-1 in ultima optime de finala la EURO 2020

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Suedia - Ucraina, ultima optime de finala de la EURO 2020.