22:45

Romania-Norvegia. Scandal la Campionatul Mondial de Handbal feminin. Conferintele de presa, interzise

Cupa Mondiala de handbal feminin din Danemarca a consemnat joi un scandal legat de organizare, dupa ce cele patru semifinaliste, Romania, Norvegia, Olanda si Polonia, nu au putut programa conferinte de presa in. continuă pe Antena3

LIVE Romania - Norvegia in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin (vineri, 21:45)

Romania va intalni Norvegia, vineri seara de la ora 21:45, in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin. Meciul va fi transmis live text in aceasta pagina.

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin. Meciul ajunge in prelungiri

Romania si Danemarca, tara gazda a turneului final, se intalnesc miercuri seara de la 21:45, live text in aceasta pagina, in ultimul sfert de finala de la Campionatul Mondial.

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin (21:45)

Romania elimina dramatic Danemarca dupa prelungiri. Suntem in semifinale cu gol in ultima secunda!

Romania si Danemarca, tara gazda a turneului final, s-au intalnitmiercuri seara de la 21:45, live text in aceasta pagina, in ultimul sfert de finala de la Campionatul Mondial. Romania s-a calificat, dramatic, dupa prelungiri, in semifinale pentru prima data dupa zece ani si va intalni acolo Norvegia, echipa care ne-a invins la patru goluri diferenta in grupe. Echipa noastra a crescut de la meci la meci si cu siguranta semifinala cu Norvegia va arata cu totul altfel. De subliniat ca gemenele Bonaventura, cele doua arbitre ale sfertului cu Danemarca, au oferit un arbitraj impecabil, fara nici macar acel 5 la suta acordat gazdelor.

Romania este pentru a noua oara intre primele patru echipe ale lumii la handbal feminin. Bilantul de pana acum

Nationala feminina de handbal a Romaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial, dupa ce a trecut de Danemarca cu 31-30 dupa prelungiri.

Cristina Neagu, a doua marcatoare la Campionatul Mondial

Federatia Internationala de Handbal a actualizat statisticile Campionatului Mondial dupa meciurile din sferturile de finala, iar doua handbaliste din echipa Romaniei se afla in prim plan.

Romania-Norvegia. Atac devastator la Cristina Neagu

Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial, dar Gheorghe Tadici continua razboiul de la distanta cu Cristina Neagu, dupa ce golgheterul echipei noastre le-a transmis sa le fie rusine celor.

E danez, dar admira o romanca: cum a analizat Kim Rasmussen ultimul sfert de la Campionatul Mondial

Antrenor la CSM Bucuresti si selectionerul Poloniei in acelasi timp, tehnicianul de 43 de ani a prefatat duelul Danemarca Romania miercuri, ora 21. 45, Dolce Sport 1).

actualitate, 22:45