01:06

Selectionerul Danemarcei, dupa calificarea in semifinalele Euro 2020: Ma gandesc la Christian Eriksen in fiecare zi

Kasper Hjulmand, selectionerul Danemarcei, a declarat sambata seara, dupa calificarea in semifinalele Euro 2020, ca este foarte mandru de aceasta reusita si ca si-ar fi dorit ca pe teren sa fi fost si Christian Eriksen. continuă pe Hotnews

Scandal dupa meci la Euro 2020. Doi mari jucatori si-au aruncat cuvinte urate: Mai taci din gura, bufonule

Scandal dupa meci la Euro 2020. Franta a fost eliminata in optimi de Elvetia, in meciul disputat pe Arena Nationala. Dar stadionul din Bucuresti a fost si martorul unui adevarat scandal intre jucatorii francezi, chiar pe teren, in timp ce rudele acestora s-au infierbantat in tribune. Campioana mondiala a demonstrat ca o echipa formata din .

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan.

Euro 2020, sferturi. Danemarca a invins Cehia si e in semifinale. Ultima data cand a ajuns in aceasta etapa,a castigat trofeul

Reprezentativa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele Campionatului European de fotbal, trecand in sferturile de finala de selectionata Cehiei, scor 2-1, pe Stadionul Olimpic din Baku. Ultima data cand nordicii au ajuns pana in semifinale, in 1992, au castigat si trofeul.

Anglia, victorie record in sferturi la EURO 2020

Nationala Angliei s-a calificat in semifinalele EURO 2020 dupa 4-0 cu Ucraina in cea mai categorica victorie obtinuta vreodata la Campionatul European.

TIKI - TAKA A ZIS CEASUL EURO 2020: Elvetia - Spania 1-1 (1-3 la penalty-uri)

Spania este prima echipa calificata in semifinalele EURO 2020, dupa ce a trecut in urma loviturilor de departajare de eroica echipa a Elvetiei. Ambele formatii veneau dupa doua partide absolut nebune, cu un consum enorm de energie. Eram avertizati ca o parte dintre combatanti vor fi cu bateriile la nivel minim, pentru ca, deocamdata, fotbalul este jucat de oameni si nu de roboti.

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Roberto Mancini, multumit dupa calificarea in semifinale: Am meritat sa castigam, chiar daca am suferit putin

Roberto Mancini, selectionerul Italiei, a declarat, vineri seara, ca jucatorii sai au fost extraordinari la meciul cu Belgia, scor 2-1, din sferturile de finala ale Euro 2020.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

LiveBLOG Euro 2020: Ucraina vs Anglia 0-4 (Rep. II) - Englezii, dezlantuiti la Roma

Ucraina si Anglia se lupta pentru ultimul loc care duce in semifinalele de la Euro 2020. Trupa lui Gareth Southgate este mare favorita, dar acest turneu final a avut deja parte de multe surprize. Meciul de la Roma este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020. Ce au solicitat sute de mii de fani ai Cocosului Galic

Franta a fost eliminata de la Euro 2020 dupa un meci de un rar dramatism. Elvetia a castigat, dupa executarea loviturilor de departajare, optimea de finala jucata pe Arena Nationala. Nici acum, fanii Cocosului Galic nu s-au impacat cu infrangerea favoritilor lor. Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020 Franta si-a incheiat traseul .

actualitate, 01:06