12:45

Simona Halep e in finala turneului Transylvania Open

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, principala favorita, s-a calificat in finala turneului Transylvania Open WTA 250), care are loc in BT Arena din Cluj-Napoca si e dotat cu premii totale de 235. 238 de dolari, dupa ce a invins-o clar pe ucraineanca Marta Kostiuk cu 6-0, 6-1. Halep 30 ani, 18 WTA) a incheiat conturile . continuă pe România Liberă

Simona Halep impotriva Martei Kostyuk pentru un loc in finala turneului Transylvania Open

Urmariti live text in aceasta pagina, sambata, dupa ora 17:00, a doua semifinala a turneului Transylvania Open de la Cluj-Napoca, una in care principala favorita Simona Halep o intalneste pe Marta Kostyuk din Ucraina.

Simona Halep s-a calificat in finala turneului Transylvania Open, dupa ce a invins-o pe Marta Koshtyuk

Simona Halep s-a calificat in finala turneului Transylvania Open, in aceasta seara, dupa ce a invins-o pe ucraineanca Marta Koshtyuk.

Simona Halep a ajuns in semifinalele Transylvania Open

Simona Halep locul 18 WTA) a fost nevoita sa joace cu inca o romanca in aceasta saptamana, de data asta in sferturile de finala ale competitiei de la Cluj-Napoca.

Simona Halep, in finala Transylvania Open: Demonstratie de tenis cu Marta Kostyuk (6-0, 6-1)

Simona Halep a dominat de-o maniera categorica partida cu Marta Kostyuk, sportiva noastra cedand un singur game 6-0, 6-1) la capatul unui meci care a durat 62 de minute. Halep s-a calificat en fanfare in prima finala de turneu WTA din 2021: va lupta pentru trofeu cu una dintre cele mai in forma jucatoare ale momentului - Anett Kontaveit. Simona Halep si tactica castigatoare din meciul cu Marta Kostyuk - Cum va fi finala cu Anett Kontaveit .

Simona Halep, in sferturi la Transylvania Open dupa un meci in care a acuzat probleme medicale - O va intalni pe Jaqueline Cristian

Varvara Gracheva a practicat un joc agresiv in fata Simonei Halep, dar diferenta de valoare si-a spus cuvantul si jucatoarea noastra s-a calificat in sferturi la Transylvania Open dupa o ora si 13 minute, scor 6-4, 6-2. Principala favorita a acuzat dureri la spate in pauza dintre seturi, dar a revenit foarte bine pe teren si va avea parte de inca un duel romanesc la Cluj-Napoca: o va intalni pe Jaqueline Cristian.

VIDEO Simona Halep, in semifinale la Transylvania Open - A cedat doar doua game-uri cu Jaqueline Cristian

Jaqueline Cristian nu s-a mai aflat la nivelul din rundele precedente, a comis 46 de erori nefortate si nu a reusit sa ii puna probleme Simonei Halep. Principala favorita de la Transylvania Open s-a impus dupa doar 68 de minute de joc, scor 6-1, 6-1, si se va duela cu Marta Kostyuk in semifinalele turneului WTA 250 de la Cluj-Napoca.

FOTO Simona Halep a avut parte de un spectator special la debutul la Transylvania Open

Simona Halep si Gabriela Ruse au avut parte de un spectator special la meciul din BT Arena contand pentru primul tur de la Transylvania Open, de la Cluj-Napoca WTA 250).

Simona Halep, in optimi la Transylvania Open: Victorie categorica cu Gabriela Ruse

Gabriela Ruse a cazut prada propriilor emotii, iar dorinta imensa de a castiga impotriva idolului copilariei a tras-o in jos in multe dintre momente. Simona Halep a castigat fara emotii duelul romanesc din turul intai de la Transylvania Open, 6-1, 6-2, dupa o ora si 13 minute.

Transylvania Open: Simona Halep joaca vineri cu Jaqueline Cristian Emma Raducanu, duel cu Marta Kostyuk - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de vineri, 29 octombrie, una in care vor avea loc, in sferturi, partida Emma Raducanu - Marta Kostyuk, dar si duelul 100% romanesc dintre Simonei Halep si Jaqueline Cristian.

Emma Raducanu rateaza intalnirea cu Simona Halep. A fost eliminata de la Transylvania Open

Jucatoarea britanica Emma Raducanu, locul 23 WTA si cap de serie numarul 3, a fost invinsa azi cu scorul de 6-2, 6-1, de catre Marta Kostiuk din Ucraina, locul 55 WTA si cap de serie numarul 6, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open, desfasurat Cluj Napoca. Emma Raducanu, eliminata .

actualitate, 12:45