01:05

VIDEO Real Madrid - Getafe 3-1/ Dubla Cristiano Ronaldo

Real Madrid a castigat, scor 3-1, meciul jucat pe Santiago Bernabeu cu Getafe, scor 3-1, disputa in care Cristiano Ronaldo a punctat de doua ori. Partida a facut parte din runda cu numarul XXVII din Primera Division. continuă pe Hotnews

Presedintele PSG, increzator ca formatia sa se va califica in sferturile Champions League: Avem o echipa capabila sa o invinga pe Real Madrid

Paris Saint-Germain va avea o misiune extrem de dificila in returul cu Real Madrid, din optimile Chmapions League, dupa esecul cu 1-3 pe Santiago Bernabeu. Absenta lui Neymar, care va fi supus unei interventii chirurgicale la sfarsitul acestei saptamani, nu-l ingrijoreaza insa pe presedintele parizienilor. Nasser Al-Khelaifi este convins ca echipa sa va obtine calificarea in sferturile competitiei: Avem o echipa capabila sa o invinga pe Real Madrid sau orice alt club.

VIDEO Atletico Madrid - Leganes 4-0/ Poker pentru Griezmann - Atletico s-a apropiat la patru puncte de lider

Antoine Griezmann a decis de unul singur soarta partidei dintre Atletico Madrid si Leganes, contand pentru etapa a XXVI-a din La Liga. Atacantul francez a marcat toate cele patru goluri ale formatiei lui Diego Simeone, ajungand astfel la sapte reusite in ultimele doua meciuri disputate.