11:00

EURO 2016. Germania invinge Ucraina, scor 2-0

Selectionata Germaniei a invins cu scorul de 2-0 1-0) reprezentativa Ucrainei, intr-o partida din cadrul Grupei C a Campionatului European de fotbal - EURO 2016, disputata duminica seara pe stadionul. continuă pe Antena3

Germania invinge Ucraina si ramane fara infrangere in partidele inaugurale la EURO

Detinatoarea titlului mondial si-a respectat statutul de favorita in meciul cu Ucrania de la EURO 2016 si s-a impus cu un 2-0 la capatul unui meci in care portarul Pyatov a fost cel mai bun jucator de la invinsi.

EURO 2016. Elvetia invinge Albania, scor 1-0, in grupa in care se afla si Romania

Elvetia a invins Albania, scor 1-0, in grupa A de la Euro-2016, din care face parte si Romania. Selectionata Elvetiei a invins, sambata, la Lens, cu scorul de 1-0 1-0),.

EURO 2016. Polonia invinge Irlanda de Nord, scor 1-0

Selectionata Poloniei a invins cu scorul de 1-0 0-0) reprezentativa Irlandei de Nord, duminica la Nisa, intr-o partida din cadrul Grupei C a Campionatului European de fotbal - EURO 2016, condusa de o.

Germania a invins Ucraina cu 2-0, dupa cel mai spectaculos meci de pana acum la Euro 2016

Campioana mondiala en-titre Germania a debutat cu succes la Euro 2016, duminica seara, impunandu-se cu 2-0 in fata Ucrainei, intr-un meci in care elevii lui Mihailo Formenko au amenintat in mai multe randuri poarta lui Manuel Neuer.

Franta - Romania, meciul de deschidere la EURO 2016/ Scor: 2-1

ACTUALIZARE 00:04 Echipa tarii noastre, aproape de un rezultat bun in fata Frantei, la debutul EURO 2016, dar a pierdut 1-2) Nationala de fotbal a tarii noastre a fost invinsa greu de formatia Frantei cu scorul de 2-1 0-0), in meciul inaugural al EURO 2016, vineri seara, pe Stade de France din Saint-Denis, dupa un gol primit in minutul 89, relateaza Agerpres.

EURO 2016. Croatia se impune in fata Turciei, scor 1-0

Nationala de fotbal a Croatiei a invins-o pe cea a Turciei cu scorul de 1-0 1-0) in meciul care a avut loc duminica pe Parc des Princes din Paris, in Grupa D a EURO 2016.

EURO 2016: Croatia, Polonia si Germania, castigatoarele zilei a treia la CE

A treia zi la EURO 2016 fost marcata de trei meciuri in care s-au inscris patru goluri. Turcia si Croatia au deschis ziua intr-o atmosfera superba, creata de fanii celor doua reprezentative.

EURO 2016. Simona Halep, mesaj pentru echipa Romaniei dupa prestatia din meciul cu Franta

Jucatoarea de tenis Simona Halep a felicitat nationala de fotbal a Romaniei pentru prestatia din meciul cu Franta, scor 1-2, din deschiderea Campionatului European.

Dimitri, cosmarul Romaniei! Cine e francezul cu prenume de rus, care i-a ingropat pe tricolori la primul meci de la Euro 2016

Romania a pierdut primul meci de la Euro 2016, fiind invinsa de Franta, scor 2-1, cu un gol decisiv marcat de Dimitri Payet, in minutul 89.

Meciul Romania - Franta, ora 22:00, deschide EURO 2016

ACTUALIZARE 22:50 SCOR 0-0 la pauza -------- Meciul dintre echipele nationale ale Frantei si tarii noastre deschide, in aceasta seara, campinatul european de fotbal, editia 2016.

actualitate, 11:00