14:45

EURO 2016: Islanda - Anglia, scor 2-1. Nordicii, una dintre cele mai mari surprize din campionatul european

Meciul dintre nationalele Islandei si Angliei s-a terminat cu scorul de 2-1. Partida a debutat in forta, cu un gol inscris de englezul Rooney in minutul 4. Cu toate acestea, islandezii nu s-au. continuă pe B1

Italia si Islanda, brat la brat, in Sferturile de finala la Euro 2016

Ultima zi a optimilor de finala in Franta a inceput cu cel mai spectaculos meci de pana acum, Italia - Spania rezultat final 2-0 pentru italieni la capatul unui meci perfect pentru echipa lui Conte. Dupa acest rezultat Italia are o misiune infernala in sferturi unde va da peste campioana mondiala Germania.

VIDEO Euro 2016: Italia-Spania 2-0/ Spania, final de drum la Euro 2016

Campioana europeana en-titre, Spania, a fost eliminata de la Euro 2016, dupa ce a pierdut in fata Italiei, scor 0-2, meciul din optimi de pe Stade de France. Chiellini a deschis scorul in minutul 33, iar Pelle a marcat golul doi al victoriei in finalul partidei 90+1'). Italia s-a calificat in sferturile de finala, unde o va intalni pe nationala Germaniei, pe 2 iulie, de la ora 22:00, pe stadionul Matmut Atlantique din Bordeaux. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Italia vs Spania.

VIDEO Euro 2016: Belgia - Ungaria 4-0/ Hazard, omul partidei

Belgia a obtinut biletele pentru sferturile Euro 2016, dupa o victorie categorica, scor 4-0, cu Ungaria. Eden Hazard a fost ales omul partidei de catre Uefa. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Belgia vs Ungaria.

EURO 2016. Germania se califica lejer in sferturi

Germania s-a calificat la pas in sferturile EURO 2016, dupa o victorie la scor de neprezentare, 3 - 0,in fata Slovaciei. Boateng a deschis repede scorul, in minutul 8, iar cinci minute mai.

EURO 2016. Franta s-a calificat cu emotii in sferturi

Franta s-a calificat in sferturile EURO 2016, dupa o victorie cu emotii in fata Irlandei, scor 2 - 1. Irlandezii au deschis scorul inca din minutul 3, dupa un penalty transformat de.

EURO 2016, cote imbunatatite pentru meciurile de astazi. Croatia, favorita cu Portugalia!

Iti semnalam niste cote imbunatatite la pariurile sportive pentru meciurile de astazi din optimile EURO 2016.

Italia-Spania, finala din optimi la EURO 2016

Italia si Spania se intalnesc luni de la ora 19:00 in a saptea optime de finala de la EURO 2016. Infrangerea Spaniei cu Croatia in ultimul meci din grupe a facut ca in optimile de finala sa avem un meci care in urma cu patru ani se juca pentru marele trofeu.

EURO 2016, o experienta UNICA pentru arbitrii romani prezenti in Franta

Arbitrajul romanesc a revenit dupa foarte multi ani in elita fotbalului. Euro 2016 a fost prima experienta majora pentru centralul Ovidiu Hategan, care in acelasi timp, devine primul roman care conduce la centru un meci de Euro, dupa Ioan Igna, in 1988.

Atentat terorist la Euro 2016. Cum au evitat politistii acest pericol

O noua operatiune antiterorista a avut loc sambata dimineata in Belgia si s-a soldat cu arestarea a doi barbati, dintre care unul intentiona, se pare, sa comita un atentat, in.

EURO 2016: Sambata se joaca primele trei meciuri din optimile de finala

Euro 2016 incepe abia acum,odata cu faza optimilor de finala, sunt de parere multi specialisti. incepand de sambata, se joaca a doua etapa a competitiei, pe trei stadioane.

actualitate, 14:45