13:00

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: Sarra Errani sta intre romanca si o finala de vis. Bilantul meciurilor directe

Simona Halep joaca de la ora 20. 00, la Rogers Cup, acolo unde poate bifa prima ei finala in circuitul WTA dupa cea castigata la Indian Wells SUA) in luna martie. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: meci cu Jankovici de la ora 20.45. Partida marilor sperante pentru Simona

Simona Halep o intalneste de la ora 20. 45 pe Jelena Jankovici, partida din turul al doilea al Rogers Cup, turneul de la Toronto care reuneste 16 tenismene din Top 17.

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: a inceput meciul cu Jankovici. Simona castiga primul set fara emotii: 6-3!

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: romanca o intalneste pe Kerber. De ce nemtoaica e o amenintare pentru ea

Simona Halep a trecut, in turul II, de Jelena Jankovici Serbia, 23 WTA), iar de la ora 20. 00 se dueleaza cu Angelique Kerber Germania, 11 WTA). Bilantul confruntarilor directe o favorizeaza pe constanteanca de 23 de ani, dar, in aceasta seara, forma de moment poate anula acest avantaj.

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: romanca i-a luat primul set lui Kerber dupa o ploaie de break-uri

Simona Halep a trecut, in turul II, de Jelena Jankovici Serbia, 23 WTA), iar de la ora 20. 00 se dueleaza cu Angelique Kerber Germania, 11 WTA).

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: Romanca a jucat catastrofal si a fost zdrobita. A inceput setul doi

De la ora 20. 00, ocupanta locului 3 WTA intalneste o sportiva care a avut o cadere drastica in ultimul clasament mondial.

LIVETEXT Simona Halep la Toronto: Romanca a jucat catastrofal in primul set, dar l-a luat pe al doilea

VIDEO Simona Halep la Toronto: victorie mare in fata Jelenei Jankovici, scor 6-3, 6-4! Revenire cu stil pentru Simona!

Simona Halep a invins-o Jelena Jankovici, scor 6-3, 6-4, in turul al doilea al turneului de la Toronto Canada) si s-a calificat in optimi.

Simona Halep la Toronto: Romanca a jucat catastrofal in primul set, dar e in semifinale, dupa o revenire de poveste

Simona Halep e in semifinalele turneului de la Toronto, dupa ce a eliminat campioana en-titre, Agnieszka Radwanska Polonia, 14 WTA), la capatul unui meci dramatic.

Simona Halep la Toronto: Numarul 3 WTA s-a impus in setul decisiv in fata lui Angelique Kerber si a ajuns in sferturi

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 2 si locul 3 WTA, s-a impus, in optimile de finala ale turneului Premier 5 de la Toronto, impotriva sportivei germane Angelique Kerber, favorita 13 si pozitia 11 in ierarhia mondiala, scor 6-3, 5-7, 6-4.

Simona Halep la Toronto: ce secret a dezvaluit in fata reporterului dupa ce a ajuns in finala de la Rogers Cup

Simona Halep a trecut cu 6-4, 6-4 de Sara Errani Italia, 17 WTA) si va fi prezenta, duminica, in ultimul act al turneului. Imediat dupa victoria din semifinale, romanca a facut o marturisire in fata publicului.

actualitate, 13:00