06:30

Sansa mare pentru Simona Halep. Dupa trei luni se intoarce in careul de asi al tenisului feminin, fara a reusi vreun rezultat remarcabil

Simona Halep nu a avut rezultate foarte bune in primlele patru luni ale acestui an, dar norocul este de partea sa. continuă pe Adevărul

Debut cu dreptul pentru Simona Halep la Stuttgart! Cu cine poate juca in sferturi

Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 4, a invins-o cu scorul de 6-2, 6-3, pe jucatoarea ceha Barbora Strycova, locul 17 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

WTA Stuttgart: Simona Halep - Barbora Strycova 6-2, 6-3/ Halep, calificare in sferturi - In control

Simona Halep s-a calificat, miercuri, in sferturile turneului Premier de la Stuttgart, dupa ce invins-o in doua seturi, scor 6-2, 6-3, pe Barbora Strycova Cehia - locul 17 WTA). Meciul a fost unul la discretia Simonei, disputa intinzandu-se pe durata a 75 de minute.

Simona Halep, victorie convingatoare la Stuttgart

Simona Halep adebutatazi inturneul de la Stuttgart, acolo unde a jucat direct in turul doi. Simona s-a calificat in turul trei, dupa victoria contra Barborei Strycova, locul 17.

Simona Halep s-a calificat fara emotii in sferturile turneului de a Stuttgart. Victorii si pentru Sorana Cirstea, Irina Begu si Alexandra Cadantu la Istanbul

UPDATE: Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile turneului de la Istanbul, dupa ce a trecut in doua seturi,. a scor 6-4, 6-2, de Sakkari. Simona Halep s-a calificat fara emotii.

Simona Halep, despre comportamentul lui Ilie Nastase: Nu pot sa accept modul in care a vorbit

Ilie Nastase a fost protagonistul weekendului recent incheiat, dupa ce a provocat un incident la meciul Romaniei cu Marea Britanie, din FedCup scor 3-2 in favoarea tricolorelor). La Mamaia, fostul lider al ierarhiei ATP le-a injurat pe Johanna Konta, Anne Keothavong capitanul nejucator al britanicelor) si pe arbitrul central al partidei elvetianul Andreas Egli). Chestionata de WTA pe marginea subiectului, Simona Halep a condamnat comportamentul lui Nastase.

Simona Halep, eliminata la dublu in sferturile turneului de la Stuttgart

Perechea formata din jucatoarea romana de tenis Simona Halep si poloneza Alicja Rosolska a fost invinsa de cuplul Andrea Hlavackova Cehia)/Samantha Stosur Australia), cu 6-4, 6-4, joi, in.

WTA: Simona Halep, lovitura zilei de miercuri la Stuttgart

Asociatia Jucatoarelor Profesioniste de Tenis WTA) a ales drept lovitura zilei de miercuri un punct castigat de Simona Halep, locul 5 mondial, in fata cehoaicei Barbora Strycova 17 WTA), in meciul care i-a adus sportivei noastre calificarea in sferturile turneului Premier de la Stuttgart.

VIDEO WTA: Simona Halep, lovitura zilei de miercuri la Stuttgart

De ce privilegiu se bucura cetateanul de onoare Simona Halep in Busteni (FOTO)

Simona Halep, cetatean de onoare in Busteni, ar putea primi un teren de 499 de metri patrati, in schimbul celui pe care il are deja de la Consiliul Local, deoarece vrea sa-si constuiasca o.

Simona Halep, despre afirmatiile controversate ale lui Ilie Nastase: Felul in care a vorbit nu mi-a placut si nu pot accepta acest lucru

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a declarat, marti, ca Ilie Nastase a gresit, insa ea nu a precizat la care dintre declaratiile capitanului nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei s-a referit, informeaza Agerpres.

actualitate, 06:30