10:30

Sarapova, uimita de nivelul la care a ajuns Simona Halep

Maria Sarapova, care a invins-o pe Simona Halep in finala turneului WTA de la Madrid, s-a declarat uimita dupa meci de nivelul la care a ajuns romanca. Cele doua s-au mai intalnit in alte doua meciuri, insa rusoaica a spus ca de aceasta data Halep a fost la un alt nivel, motiv pentru care s-a impus cu greu la Madrid. continuă pe România Liberă

Finala Simona Halep - Maria Sarapova: de ce e rusoaica periculoasa si cat poate urca romanca in clasament

Simona Halep si Maria Sarapova joaca duminica, de la 17. 30, in finala turneului de la Madrid. Partida e transmisa in direct pe DolCeSport 2 si livetext pe www. adevarul. ro.

Simona Halep a pierdut prima finala de turneu Premier Mandatory disputata in cariera, jucatoarea nascuta la Constanta fiind invinsa, dupa un meci de trei seturi, de Maria Sharapova in ultimul act al Madrid Masters. A fost 1-6, 6-2, 6-3 pentru rusoaica, dupa o partida care a durat o ora si 58 de minute.

VIDEO Madrid Masters, finala: Maria Sharapova - Simona Halep 1-6, 6-2, 6-3/ Capul sus!

Simona Halep a fost invinsa de Maria Sarapova in finala turneului de la Madrid

Simona Halep a fost invinsa, duminica, cu scorul de 1-6, 6-2, 6-3, de sportiva rusa Maria Sarapova, in finala turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid. Halep a inceput in forta.

Simona Halep 5 WTA) o infrunta duminica pe Maria Sarapova 9 WTA), in ultimul act al turneului de la Madrid. Partida incepe la 17. 30 si este disponibila LIVETEXT pe adevarul. ro.

LIVETEXT Simona Halep vs. Maria Sarapova, in lupta pentru cucerirea trofeului de la Madrid: romanca ia primul set!

Simona Halep va lupta in finala turneului de la Madrid cu Maria Sarapova

Simona Halep se va duela in finala Madrid Masters cu Maria Sarapova. Rusoaica a trecut in semifinale de Agnieszka Radwanska, din Polonia, scor 6-1, 6-4, dominand categoric meciul. Finala dintre Simona Halep si Maria .

Simona Halep a pierdut trofeul de la Madrid in setul decisiv, dupa o revenire spectaculoasa a Mariei Sarapova

Simona Halep 5 WTA) a disputat duminica finala turneului de la Madrid impotriva Mariei Sarapova 9 WTA), rusoaica invingand cu 2-1 la seturi.

Simona Halep, in cea mai recenta postare de pe blog: Daca mi s-ar fi spus ca intr-un an ajung pe locul cinci, nu as fi crezut

Simona Halep are un blog complex pe site-ul WTA, alimentat de parcursul excelent pe care il are in turneul de la Madrid, unde s-a calificat in finala, urmand sa o intalneasca duminica pe Maria Sarapova.

Simona Halep, laudata de jurnalistii englezi pentru evolutia de la Madrid

Finalista in turneul de la Madrid, Simona Halep este nevoita sa lase in urma competitia spaniola si sa se pregateasca de Openul Italiei, in cadrul careia este cotata cu a patra sansa la castigarea trofeului. Totusi, jucatoarea noastra a cules laudele comentatorilor sportivi britanici, pentru evolutia din meciul cu Maria Sarapova.

actualitate, 10:30