05:30

WTA Cincinnati: Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 02:00)

Simona Halep o va intalni pe Maria Sharapova in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati. Va fi duelul cu numarul cinci dintre cele doua sportive, Maria impunandu-se de patru ori pana acum. Simona se afla in cautarea primei victorii in fata jucatoarei din Rusia. Meciul va incepe dupa ora 02:00, ora Romaniei. continuă pe Hotnews

LIVE Simona Halep - Maria Sharapova, in sferturi la Cincinnati (vineri noapte, 2:00). Reuseste Halep sa dea de ciment cu Sharapova de ziua ei?

Sfertul de finala de pe cimentul de la Cincinnati le opune pe Simona Halep si Maria Sharapova, vineri noapte sambata dimineata) dupa ora Romaniei 2:00, au anuntat vineri dimineata organizatorii turneului american. Meciul are loc in Sarbatoarea de Sfanta Maria. Partida este transmisa live de siteul Onlinesport. ro.

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Halep, in sferturile competitiei

UPDATE WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Simona o intalneste pe Sarapova in sferturi

Simona Halep s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). A fost 6-4, 7-5 pentru Simona, dupa o partida care a durat o ora si 29 de minute. Sarapova N. 5) a dispus cu 6-4, 7-6 2) de compatrioata sa Anastasia Pavliucenkova si se va duela cu Simona Halep in sferturi.

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova (18:00)

Simona Halep favorita numarul doi) va lupta pentru un loc in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati cu Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). Partida se va disputa pe Terenul 3 si va fi LiveText pe HotNews. ro de la ora 18:00.

Cincinnati: Simona Halep o va intalni in turul doi pe Kirsten Flipkens, din Belgia

Kirsten Flipkens, locul 54 in clasamentul WTA, o va intalni in turul doi al turneului Premier 5 de la Cincinnati pe Simona Halep. Flipkens a invins-o in runda inaugurala pe Polona Hercog. Partida dintre cele doua va fi ultima de pe arena centrala, urmand sa aiba loc miercuri, de la ora 03:30, ora Bucurestiului.

Debut in forta la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer in optimi. Cu cine se poate duela in turul secund

Simona Halep a debutat cu dreptul pe pamant american si a trecut in minimum de seturi de de belgianca Kristen Flipkens, scor 6-4, 6-2, intr-un meci contand pentru turul secund al turneului de la Cincinnati.

Debut in forta la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer in optimi. Cu cine se poate duela in turul III

AZI LIVE Simona Halep isi afla adversara din sferturi (dupa 22:00)

Simona Halep isi afla adversara din sfeturile de finala de la Cincinnati, din meciul Maria Sharapova - Anastasia Pavlyuchenkova, care are loc in aceasta seara dupa ora 22:00, live pe siteul Onlinesport. ro.

AZI LIVE Simona Halep isi aflat adversara din sferturi (dupa 22:00)

actualitate, 05:30