06:15

CALCULE Romania a ratat semifinalele Campionatului European de Handbal pentru un singur gol primit in ultima secunda

Grupele principale de la Campionatul European de Handbal feminin s-au incheiat. Tragand linie, Romania a terminat pe pozitia a cincea, insa egalul cu Danemarca a fost cel care ne-a aruncat in afara semifinalelor. continuă pe Online Sport

CE Handbal: Romania rateaza calificarea in semifinale, in urma rezultatului din meciul Ungaria - Danemarca

Rezultatul meciului Ungaria - Danemarca, scor 20-23, din cea de a doua etapa a Grupei I Principala, a schimbat situatia in clasament, astfel ca Romania a ratat calificarea in semifinalele Campionatului European de handbal feminin.

Cristina Neagu este golgheterul Campionatului European din Ungaria

Nationala Romaniei a ratat sansa de a ajunge in semifinalele Campionatului European, dar are un motiv de mandrie din partea unei jucatoare.

Cristina Neagu, masina de goluri! A devenit golgheterul Campionatului European de handbal

Handbalista Cristina Neagu, cea mai buna marcatoare a Romaniei, a devenit totodata si golgheterul Campionatului European de handbal din Ungaria si Croatia. Romanca de pasit-o in clasament pe Carmen Martin, din Spania.

O romanca, golgheter al Campionatului European de handbal

Gheorghe Tadici: Daca organizam acest campionat european in Romania, 200% luam medalie

Romania a invins Spania 22-20), insa nu mai pasteaza sanse de calificare in semifinalele Campionatului European de handbal feminin. Daca organizam acest turneu european in Romania, 200% luam medalie, a precizat Gheorghe Tadici, selectionerul tricolorelor.

Cristina Neagu nominalizata pentru echipa Campionatului European

Handbalista Cristina Neagu, liderul echipei Romaniei, a fost nominalizata de EHF pentru echipa turneului final al Campionatului European.

CE de Handbal (f): Spania si Suedia, calificate in semifinalele EURO 2014; Romania a ocupat locul 5 in grupa principala

Formatia Spaniei a invins echipa Danemarcei cu scorul de 29-22 si s-a calificat in semifinalele Campionatului European de handbal feminin din Ungaria si Croatia - EURO 2014, miercuri seara, la Debrecen, victorie in urma careia Romania a iesit din calculele pentru locurile 5-6, potrivit Agerpres. Suedia a prins si ea semifinalele, desi a fost invinsa de Muntenegru cu 30-29, insa a fost ajutata de victoria Frantei in fata Olandei, cu 20-18.

CALCULE Romania poate spera sa lupte pentru locurile 5-6 la Campionatul European de Handbal

Victoria de luni a Romaniei contra Spaniei, la Campionatul European de Handbal, dar si celelalte rezultate ale serii, duc echipa noastra in cartile de calificare pentru locurile 5-6 de la turneul final.

actualitate, 06:15