00:07

Efectul Haaland! Cum l-a pedepsit CCA pe Octavian Sovre pentru autograful solicitat atacantului norvegian

Octavian Sovre ar fi trebuit sa faca parte din brigada delegata de Comisia Centrala de Arbitri la derby-ul Universitatea Craiova-CFR Cluj, meci programat duminica, 11 aprilie, de la ora 20:30. continuă pe Online Sport

Cum l-a pedepsit CCA pe Octavian Sovre dupa autograful primit de la Haaland

Octavian Sovre a tinut capul de afis al saptamanii din fotbal dupa ce i-a cerut lui Erling Haaland un autograf. Ulterior, tusierul a spus si de ce a facut acest lucru: din dorinta de a aduna bani pentru o asociatie specializata in tratarea copiilor cu autism din Bihor.

S-a facut lumina! Octavian Sovre explica de ce i-a cerut autograf lui Erling Haaland

Imaginea cu arbitrul asistent Octavian Sovre solicitandu-i un autograf pe un cartonas galben lui Erling Haaland a facut inconjurul planetei.

Adevaratul motiv pentru care arbitrul Octavian Sovre i-a cerut autograf lui Haaland: Am obtinut 250 de semnaturi

Momentul in care arbitrul roman Octavian Sovre 47 de ani) i-a cerut autograf atacantului de la Borussia Dortmund, Erling Haaland 20 de ani), dupa meciul cu Manchester City, din UEFA Champions League, a starnit un.

Controversa dupa meciul City-Dortmund: Arbitrul asistent Octavian Sovre i-a cerut un autograf lui Haaland - VIDEO

Arbitrul asistent Octavian Sovre i-a cerut un autograf lui Erling Haaland, dupa meciul pierdut de Borussia Dortmund, scor 1-2, cu Manchester City, in turul sferturilor Ligii Campionilor.

Octavian Sovre a socat Europa: Presa il face praf, dupa ce i-a cerut un autograf lui Haaland

Ca si cum prestatia slaba a centralului Ovidiu Hategan, delegat la meciul City - Dortmund 2-1) din turul sferturilor Ligii Campionilor nu era de ajuns, intreaga brigada romaneasca a fost pusa intr-o situatie penibila din cauza unui gest bizar al arbitrului-asistent, Octavian Sovre.

VIDEO Moment controversat - Gestul asistentului Octavian Sovre pe tunel dupa City vs Dortmund: Nu poti face asta

Octavian Sovre, primele declaratii dupa ce a ajuns un caz in fotbalul mondial: Am 250 de autografe

Arbitrul asistent risca o suspendare din partea UEFA, dupa ce a fost filmat, in timp ce lua un autograf de la Erling Haaland, dupa meciul Manchester City - Dortmund 2-1) din turul sferturilor Ligii Campionilor.

actualitate, 00:07