23:00

Irina Begu, eliminata in semifinalele probei de dublu la WTA Melbourne Summer Set 2

Echipa formata din Irina Begu si Nina Stojanovic RomaniaSerbia) a fost eliminata, sambata, in semifinalele probei de dublu la Melbourne Summer Set 2, turneu de categorie WTA 250. continuă pe Hotnews

WTA Melbourne: Irina Begu, eliminata in sferturi de Amanda Anisimova

Irina Begu 62 WTA) a fost eliminata in sferturile turneului WTA Melbourne Summer Set 2, sportiva noastra fiind invinsa in trei seturi, dupa un meci de mare lupta, de Amanda Anisimova 78 WTA - fosta semifinalista la Roland Garros - editia din 2019).

Irina Begu, eliminata in sferturi la Melbourne. A avut 5-0 in primul set

Locul 62 mondial in aceasta saptamana, jucatoarea Irina Begu si-a incheiat parcursul la Melbourne Summer Set 2 in faza sferturilor de finala.

Tenis: Perechea Begu Stojanovic a pierdut in semifinalele probei de dublu la Melbourne Summer Set 2

In semifinalele probei de dublu din cadrul turneului Melbourne Summer Set 2 WTA 250), perechea formata din jucatoarea romana de tenis Irina Begu si sarboaica Nina Stojanovic a fost invinsa de cuplul Bernarda Pera SUA)Katerina Siniakova CehiaN. 2), cu 9-7 7), 6-1, 10-5.

Irina Begu s-a calificat in semifinalele probei de dublu la WTA Melbourne Summer Set 2

Echipa formata din Irina Begu si Nina Stojanovic RomaniaSerbia) s-a calificat in semifinalele probei de dublu la Melbourne Summer Set 2, turneu de categorie WTA 250.

Melbourne Set 2: Irina Begu s-a calificat in sferturile probei de dublu

Irina Begu si Nina Stojanovic s-au calificat in sferturile probei de dublu la turneul de categorie WTA 250 Melbourne Set 2.

Irina Bara, eliminare dramatica in primul tur al probei de dublu de la WTA Melbourne Summer Set 2

Perechea formata din Irina Bara si Ekaterine Gorgodze RomaniaGeorgia) a fost eliminata, joi, in primul tur al probei de dublu de la Melbourne Summer Set 2, turneu de categorie WTA 250.

Sorana Cirstea, eliminata de Amanda Anisimova in optimile de la WTA Melbourne Summer Set 2

Parcursul Soranei Cirstea la WTA Melbourne Summer Set 2 s-a oprit in optimi, faza a competitiei unde sportiva noastra a fost eliminata de Amanda Anisimova.

WTA Melbourne: Simona Halep, in semifinale cu mari emotii - Monologul reprosurilor

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a facut pasul spre semifinalele de la WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie epuizanta contra jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA). Sportiva noastra a avut 1-0 la seturi si a servit pentru meci la 5-4, dar si-a pierdut luciditatea, a intrat intr-o zona gri a reprosurilor de tot felul si a fost nevoie de un decisiv de mare lupta pentru a obtine calificarea 6-2, 5-7, 6-4, dupa doua ore si 35 de minute).

Irina Begu a fost eliminata in sferturile de finala ale Melbourne Summer Set 2

Irina Begu, locul 62 WTA, a fost invinsa cu scorul de 2-6, 6-3, 6-2, de americanca Amanda Anisimova, locul 78 WTA, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 250 Melbourne Summer Set 2.

Irina Begu 62 WTA) a pierdut, vineri, cu scorul de 2-6, 6-3, 6-2 la partida cu americanca Amanda Anisimova 78 WTA), in sferturile de finala de la Melbourne Summer Set 2. Begu a fost eliminata .

actualitate, 23:00