21:00

Romania castiga cu Andorra, Ungaria cade, Turcia ramane

Romania a reusit sa se impuna fara drept de apel in fata Andorrei, scor 4-0, la capatul unui meci in care tricolorii au fost foarte aproape de a incheia prima parte fara gol inscris. Keseru a spart gheata cu trei minute inainte de pauza, Stancu si-a trecut, la randul sau, numele pe tabela de marcaj, dupa o serie exasperanta de ratari, pentru ca Torje sa inscrie de la punctul cu var, dintr-un penalti obtinut de Chiriches. Costin Lazar a stabilit scorul final, in minutul 85. Ungaria a pierdut locul al doilea in clasamentul Grupei D, batuta cu 8-1 de Olanda, in timp ce Turcia a trecut pe pozitia secunda in grupa, ca urmare a victorie de pe terenul Estoniei cu 2-0. Romania a urcat pe locul 3. continuă pe Online Sport

actualitate, 21:00