06:45

Romania-Ungaria, echipele de start. Rusescu si Sanmartean titulari

Vedeti mai jos echipele de start la meciul Romania-Ungaria din preliminariile EURO 2016. Partida este live text pe Onlinesport. ro de la ora 19:00. continuă pe Online Sport

Romania-Ungaria, echipele de start. Rusescu titular

FOTOGALERIE: Romania - Ungaria 1-1. Fara Sanmartean, o nationala fara identitate

Cum arata o echipa fara dinti? Romania a remizat sambata, 1-1, cu o nationala a Ungariei aflata in plina reconstructie. Golul lui Rusescu din minutul 44, pornit dintr-o pasa de geniu a lui Sanmartean, a fost anulat de golul tarziu al lui Dzsudzsak, venit pe fondul unei reprize secunde complet anoste a Romaniei. Pe scurt, meciul poate fi relatat astfel: cu Sanmartean in echipa, Romania are identitate; fara el - echipa este ca o haita fara masculul alfa. Dupa acest rezultat, ne pregatim de inca o campanie de calificari cu mari emotii, cu gesturile frustrate ale lui Piturca si cu inadecvarea la fotbalul modern.

LIVETEXT Romania Ungaria / Echipa de start a Romaniei. Chiriches, fundas dreapta, surpriza in atac

De la ora 19. 00, pe Arena Nationala, Romania si Ungaria se intalnesc pentru a 24-a oara in istorie. Victor Piturca a pregatit cateva surprize omologului sau maghiar.

LIVETEXT Romania Ungaria 1-1. Gol Rusescu, dupa o faza geniala a tricolorilor, egaleazaDzsudzsak

De la ora 19. 00, pe Arena Nationala, Romania si Ungaria se intalnesc pentru a 24-a oara in istorie. Maghiarii au inscris din ofsaid, dar reusita n-a fost validata, tricolorii au marcat exact inaintea pauzei, dupa doua pase excelente ale lui Sanmartean si Rat, finalizate de Rusescu. Pe final,Dzsudzsak a egalat dintr-o lovitura libera.

FOTO Romania Ungaria 1-1. Un film in doua episoade: o repriza de vis, una clasica

Romania si Ungaria au incheiat la egalitate, scor 1-1, sambata seara, pe Arena Nationala, in runda a doua din preliminariile pentru Euro 2016. Dupa o prima repriza buna, cu un Sanmartean magistral, in care au marcat in minutul 45, prin Rusescu, tricolorii au facut pasul inapoi si au fost penalizati de stangul lui Dzsudzsak, dintr-o faza fixa, in minutul 82.

Romania Ungaria 1-1. Un film in doua episoade: o repriza de vis, una clasica

LIVETEXT Romania Ungaria 0-0. Chiriches, fundas dreapta, surpriza in atac

De la ora 19. 00, pe Arena Nationala, Romania si Ungaria se intalnesc pentru a 24-a oara in istorie. Victor Piturca a pregatit cateva surprize omologului sau maghiar, Chiriches fiind titularizat in banda dreapta a defensivei, iar in atac va evolua Rusescu.

INFOGRAFIE Romania - Ungaria: istorie, curiozitati, valoarea loturilor si echipele probabile

Partida Romania Ungaria, din preliminariile lui Euro 2016, se joaca astazi ora 19. 00, TVR 1), pe Arena Nationala. Este cea de-a 24-a intalnire intre cele doua nationale rivale. Ungurii au avut prim-planul in primele meciuri, romanii au bifat prima victorie abia in 1999, dar de atunci s-au impus cu regularitate.

INFOGRAFIE Romania - Ungaria, episodul 24. Istorie, curiozitati, valoarea loturilor si echipele probabile

Peste 3.000 de jandarmi vor asigura masurile de ordine la meciul de fotbal Romania - Ungaria

Peste 3. 000 de jandarmi vor actiona in Capitala pentru asigurarea ordinii publice in imediata apropiere a Arenei Nationale, precum si pe traseele stabilite pentru afluirea/defluirea suporterilor, cu ocazia meciului de fotbal Romania Ungaria. Partida se va disputa sambata pe Arena Nationala, incepand cu ora 19.

actualitate, 06:45