16:45

Simona Halep, eliminata in optimi la US Open de Elina Svitolina

Simona Halep a fost eliminata in optimi la US Open de Elina Svitolina, la capatul unui meci de o ora si 17 minute. continuă pe Antena3

Final de drum pentru Simona Halep la US Open

Aventura pentru Simona Halep la US Open 2021 s-a incheiat in faza optimilor de finala dupa un meci de doar o ora si 16 minute cu Elina Svitolina.

VIDEO Simona Halep, eliminata de Elina Svitolina in optimi la US Open

Prea grabita si fara o liniste interioara care sa-i dea echilibrul necesar in momentele importante, asa a parut Simona Halep de-a lungul partidei cu Elina Svitolina. Diferenta s-a facut in ambele seturi in acelasi celebru game sapte, jucatoarea din Ucraina impunandu-se cu un dublu 6-3, dupa un duel de o ora si 16 minute. Din pacate, Halep paraseste US Openul in optimi. Explicatiile Simonei Halep dupa ce a fost eliminata in optimi la US Open.

Simona Halep, calificare in optimi la US Open dupa un meci de mare lupta

Singura reprezentanta a Romaniei ramasa in competitia de simplu, Simona Halep s-a calificat intre cele mai bune 16 jucatoare la US Open.

Simona Halep rateaza top 10 dupa US Open. Pe ce loc se claseaza romanca dupa eliminarea de la New York

Vesti triste pentru Simona Halep locul 13 WTA)! Duminica 5 septembrie), tenismena a fost eliminata de ucraineanca Elina Svitolina locul 5 WTA), in optimile turneului US Open de la New York. Simona Halep a fost eliminata de Elina Svitolina de la US Open Simona Halep a pierdut in fata Elinei Svitolina in optimile de finala .

US Open: Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila

Simona Halep a rezistat foarte bine din punct de vedere fizic, iar mental a avut putere sa o ia de fiecare data de la capat si sa bifeze o victorie muncita contra jucatoarei Elena Rybakina. Calificarea in optimile de la US Open a venit dupa un meci epuizant de doua ore si 25 de minute. US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi .

VIDEO US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi - Calificare spectaculoasa cu Elena Rybakina

Simona Halep a trecut cu brio primul test dificil de la US Open. A 12-a favorita de la Flushing Meadows a revenit de mai multe ori in primul set al confruntarii cu Elena Rybakina cap de serie nr. 19) si l-a castigat dupa un tiebreak incredibil 13-11). Jucatoarea din Kazakhstan a impins disputa in set decisiv, dar romanca a fost puternica mental si s-a calificat in optimi dupa doua ore si 21 de minute de joc, scor 7-611), 4-6, 6-3. Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila .

Simona Halep, calificata in optimile US Open. A invins-o pe Elena Rybakina in 3 seturi

Simona Halep 29 de ani, 13 WTA) s-a calificat in optimile de la US Open, dupa ce a invins-o pe Elena Rybakina. Fostul lider mondial s-a impus cu 7-613-11), 4-6, 6-3. A fost un meci .

Simona Halep, revenire fantastica la US Open. Fanii de la New York au explodat de fericire

Vesti fantastice pentru fanii Simonei Halep! Aceasta a oferit tuturor din tribune un meci spectaculos. Fanii ei au explodat de fericire in urma jocului contra Elenei Rybakina. Meci Simona Halep Elena Rybakina: victorie uriasa pentru romanca la US Open Victorie uriasa si mult asteptata pentru Simona Halep. Campioana noastra a reusit sa se califice .

Explicatiile Simonei Halep dupa ce a fost eliminata in optimi la US Open

Invinsa de Elina Svitolina 3-6, 3-6) in optimile de la US Open, Simona Halep a explicat ca a comis prea multe erori nefortate si ca nu a luat cele mai bune decizii in momentele importante ale partidei. De asemenea, romanca a vorbit despre ce urmeaza pentru ea dupa turneul de la Flushing Meadows.

US Open, optimi: Simona Halep vs Elina Svitolina - Mats Wilander si asteptarile de la un meci cu un afis fantastic

Simona Halep este in optimi la US Open, faza a turneului de la Flushing Meadows unde sportiva noastra o va intalni pe Elina Svitolina. Meciurile dintre cele doua au fost mereu intense, iar Mats Wilander este de parere ca lucrurile nu se vor schimba nici acum.

actualitate, 16:45