00:07

Simona Halep va juca astazi in finala de la Roland Garros, cu Maria Sarapova

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Jucatoarea de tenis Simona Halep va juca astazi la Paris, in cadrul uneia dintre cele mai importante competitii de tenis, Roland Garros, in finala cu rusoaica Maria and Sarapova, de la ora 16:00 ora locala). continuă pe Ziarul Bursa

Simona Halep, invinsa cu greu in finala Roland Garros, Maria Sharapova a castigat titlul in trei seturi

Simona Halep a pierdut in trei seturi, 4 - 6, 7 - 6, 4 -6, finala de la Roland Garros, contra Mariei Sharapova. Simona era singura jucatoare din competitie care nu cedase niciun set in aceasta editie a turneului,.

GAME cu GAME Simona Halep - Andrea Petkovic, semifinale Roland Garros

Simona Halep joaca la aceasta oracontra Andreei Petkovic in semifinalele de la Roland Garros. Meciul are loc pe arena centrala dupa partida Mariei Sharapova, care s-a calificat mai devreme in ultimul act.

LIVE Simona Halep - Andrea Petkovic, semifinale Roland Garros (in cateva minute)

Simona Halep joaca joi dupa ora 17:00 contra Andreei Petkovic in semifinalele de la Roland Garros. Meciul are loc pe arena centrala dupa partida Mariei Sharapova, care incepe la ora 16:00.

LIVE Simona Halep - Andrea Petkovic, semifinale Roland Garros (azi, dupa ora 17:00)

LIVE Simona Halep - Andrea Petkovic, semifinale Roland Garros (joi, dupa ora 17:00)

Halep, in finala la Roland Garros: Maria Sarapova conduce cu 3-0 in intalnirile directe cu Simona

Jucatoarele Simona Halep si Maria Sarapova s-au mai intalnit pana in prezent detreiori, in 2012, la Indian Wells si Beijing, si anul acesta in finala turneului de la Madrid, in toate meciurile impunandu-se sportiva din Rusia. Partida de astazi, finala de la Roland Garros, incepe la ora 16. 00 si e livetext pe adevarul. ro.

Simona Halep, prima romanca in finala Roland Garros dupa 36 de ani

Simona Halep s-a calificat in prima finala a unui turneu de mare slem, din cariera sa, la Roland Garros. Halep a invins-o, in semifinale, pe Andrea Petkovici, scor 6-2, 7-6 7-4) si urmeaza sa o intalneasca in ultimul act pe Maria Sarapova. Datorita performantei sale romanca va ocupa incepand cu 9 iunie locul 3 mondial.

LIVETEXT Simona Halep Andrea Petkovici, semifinale la Roland Garros

Astazi, Simona Halep are sansa de a-si asigura locul 3 mondial si prezenta in finala turneului de Mare Slem de la Roland Garros. Singurul hop pe care-l mai are de trecut este semifinala cu Andrea Petkovici. Partida incepe dupa incheierea primei semifinale, Sarapova-Bouchard, care se disputa la aceasta ora.

LIVE Simona Halep - Svetlana Kuznetsova, in sferturi la Roland Garros. Ploaia intarzie startul partidei

Simona Halep joaca miercuri in sferturile de finala de la Roland Garros, contra rusoaicei Svetlana Kuznetsova 28 WTA). Meciul incepe dupa ora15:00 in functie de starea vremii.

LIVE Simona Halep in sferturi la Roland Garros (azi, 15:00)

Simona Halep joaca miercuri in sferturile de finala de la Roland Garros, contra rusoaicei Svetlana Kuznetsova 28 WTA). Meciul incepe in jurul orei 15:00.