14:45

Simona Halep, record pentru ea si Romania la Australian Open

Playtech Playtech,

Simona Halep a jucat semifinala de la Australian Open cuAngelique Kerber. Meciul a inceput la ora 7 dimineata ora Romaniei) si Simona Halep a reusit sa castige, desi nu fara emotii. Simona Halep a reusit atat pentru ea, cat si pentru tenisul romanesc o premiera. E primul om din tenisul local care ajunge in finala []. continuă pe Playtech

Simona Halep, in semifinale la Australian Open. Meci uluitor pentru romanca

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat in premiera in semifinalele turneului Australian Open, primul de Mare Slem al anului, miercuri, la Melbourne, dupa ce a .

Simona Halep s-a calificat joi dimineata in finala de la Australian Open, dupa ce a invins-o in semifinale pe Angelique Kerber, informeaza B1 TV. Halep a reusit victoria in fata spo.

Simona Halep, in finala la Australian Open: Romanca a invins-o pe Angelique Kerber intr-un meci uluitor (VIDEO)

Simona Halep, in sferturi la Australian Open: Romanca a invins-o in optimi pe Naomi Osaka din Japonia

Simona Halep s-a calificat luni dimineata in sferturi la Australian Open, dupa ce a invins-o pe Naomi Osaka, din Japonia, cu scorul de 6-3, 6-2. Stire in curs de actualizare .

Simona Halep, in finala la Australian Open. Cine o vede acolo

Dupa infrangerea in fataCarolinei Wozniacki, sportiva din SpaniaCarla Suarez Navarromizeaza pe un ultim act intre numarul unu mondial,Simona Halep,si.

Cu cine joaca Simona Halep finala de la Australian Open

Simona Halep a ajuns in finala Asutralian Open dupa o victorie impotriva lui Angelique Kerber. Finala turneului va fi pe 27 ianuarie, la ora 10. 30 ora Romaniei). Daca esti curios cu cine joaca Simona Halep finala de la Australian Open, ei bine, raspunsul a venit dupa meciul din 25 ianuarie, cand romanca a invins-o pe [].

Halep in semifinale la Australian Open

Simona Halep a trecut de bariera psihologica a sferturilor si va juca pentru prima data in semifinale la Australian Open. Lidera mondiala a invins-o in sferturi pe Karolina Pliskova, cu 6-3, 6-2, dupa un inceput ezitant in care s-a vazut condusa cu 3-0. Au urmat 9 game-uri la rand pentru Halep si pana la final Pliskova n-a mai obtinut decat doua jocuri. Asa am trait Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open .

LIVETEXT Halep debuteaza in a doua saptamana de la Australian Open: ce va realiza Simona, daca va invinge astazi

Simona Halep 1 WTA) a trecut cu bine peste meciul-maraton cu Lauren Davis 76 WTA), dar ramane de vazut daca a reusit sa se refaca din punct de vedere fizic pentru duelul cu Naomi Osaka 72 WTA).

Halep in sferturi la Australian Open dupa o victorie solida cu Osaka

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta la Australian Open dupa victoria in doua seturi obtinuta, luni, in fata japonezei Naomi Osaka.

LIVETEXT Halep debuteaza in a doua saptamana de la Australian Open: A inceput meciul cu Osaka. Se joaca primul set