13:00

VIDEO Minunea continua - AS Monaco, in semifinalele Champions League (3-1 cu Borussia)

AS Monaco a castigat si mansa retur disputata impotriva celor de la Borussia, scor 3-1, obtinand o calificare meritata in semifinalele Champions League. Cu scorul general de 6-3, formatia din Ligue 1 a trecut fara dubii de Dortmund nemtii erau considerati favoriti inainte de startul dublei manse). continuă pe Hotnews

Carlo Ancelotti, dupa ce arbitrul a favorizat-o clar pe Real Madrid: In sferturile Champions League ar trebui sa avem un arbitru de calitate

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League, dupa un retur cu mari probleme de arbitraj. Galacticii au inscris de doua ori din off-side prin Cristiano Ronaldo), iar Vidal a primit gratuit al doilea cartonas galben. In sferturile Ligii Campionilor ar trebui sa avem un arbitru de calitate, a precizat Carlo Ancelotti, antrenorul celor de la Bayern Munchen.

Carlo Ancelotti, dupa ce Viktor Kassai a favorizat-o clar pe Real Madrid: In sferturile Champions League ar trebui sa avem un arbitru de calitate

Champions League: Barcelona vs Juventus, meciul de gala al serii - Catalanii incearca din nou imposibilul

Dupa infrangerea drastica din meciul tur, Barcelona spera la o noua revenire pe Camp Nou. Catalanii vor incepe duelul cu Juventus de la 0-3, insa e greu de crezut ca vom asista la repetarea scenariului din partida retur cu PSG. Intalnirea contand pentru sferturile de finala ale Champions League este programata de la ora 21:45. A doua confruntare a serii le va aduce fata in fata pe AS Monaco si pe Borussia Dortmund.

Champions League: Real Madrid vs Bayern Munchen - Returul de foc de pe Santiago Bernabeu

Marti sunt programate primele meciuri retur din sferturile de finala ale Champions League. Intalnirea dintre Real Madrid si Bayern Munchen se anunta a fi una de foc, dupa ce formatia lui Zinedine Zidane s-a impus in prima mansa cu 2-1. Partida se va disputa pe stadionul Santiago Bernabeu, de la ora 21:45. Nici meciul dintre Leicester si Atletico Madrid nu va fi unul lipsit de tensiune ibericii au castigat in tur cu 1-0).

VIDEO Atletico Madrid, in semifinale dupa 2-1 la general cu Leicester

Visul european a luat sfarsit pentru Leicester City, dupa ce a obtinut doar o remiza pe teren propriu cu Atletico Madrid, scor 1-1. Gratie victoriei din prima mansa scor 1-0), echipa lui Diego Simeone s-a calificat pentru a treia oara in ultimii patru ani in semifinalele Champions League.

VIDEO Real Madrid - Bayern 4-2/ Galacticii, in semifinale - Nemtii acuza: Calificare furata

Viktor Kassai a fost unul din personajele principale din Real Madrid vs Bayern, centralul maghiar contribuind la calificarea galacticilor in semifinalele Champions League. Madridul a castigat cu 4-2, dupa prelungiri, iar deciziile arbitrului i-au scandalizat pe nemti. Intra in material pentru a vedea rezumatul disputei de pe Santiago Bernabeu.

actualitate, 13:00