22:30

ATP Halle: Roger Federer, in finala pentru a 13-a oara in cariera - Duel cu David Goffin pentru trofeu

Roger Federer 3 ATP), cap de serie numarul 1, si-a asigurat fara emotii prezenta in finala turneului de la Halle, dupa ce l-a invins pe francezul Pierre-Hugues Herbert 43 ATP), scor 6-3, 6-3. Campionul elvetian va juca in ultimul act al competitiei germane pentru a 13-a oara in cariera, urmand sa il intalneasca pe belgianul David Goffin. continuă pe Hotnews

ATP Halle: Roger Federer s-a calificat in sferturi Elvetianul a avut probleme in fata lui Jo-Wilfried Tsonga

Roger Federer a avut probleme serioase in fata lui Jo-Wilfried Tsonga, in optimile turneului de la Halle. Francezul a rezistat pana in tiebreak in primul set, a castigat setul secund dupa ce elvetianul facuse break inca din primul game si a pus probleme si in decisiv, unde Roger a facut break-ul decisiv la scorul de 5-5. A fost 7-65), 4-6, 7-5 pentru Federer, care s-a calificat pentru a 17-a oara in sferturile competitiei din Germania. Meciul a durat doua ore si 16 minute.

actualitate, 22:30