21:30

Real Madrid - FC Barcelona 3-4. Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria El Clasico, cu 21 de reusite

Argentinianul Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, ajungand la 21 de goluri inscrise. Messi a marcat in ultimul El Clasico de duminica in. continuă pe B1

El Clasico: Real Madrid - Barcelona 3-4. Marele derby al penaltiurilor!.

Real Madrid si Barcelona au relansat lupta la titlu in urma ultimului Clasic, disputat aseara pe staionul lui Real. Catalanii s-au impus, scor 4-3, dupa un meci trait la intensitate maxima de cei peste 85. 000 suporteri adunati pe Santiago Bernabeu. Soarta partidei a fost decisa de loviturile de la 11 metri, fiind acordate nu mai putin de 3 astfel de lovituri, doua Barcelonei si unul galacticilor. Golurile partidei au fost marcate de Benzema 20, 24 si Cristiano Ronaldo 55 penalti), .

El Clasico: Real Madrid - Barcelona 3-4. Marele derby al penaltiurilor VIDEO.

VIDEO Real Madrid - FC Barcelona 3-4/ Spectacol total pe Santiago Bernabeu

Real Madrid si FC Barcelona au oferit o partida senzationala pe Santiago Bernabeu Primera Division - etapa XXIX), catalanii impunandu-se cu 4-3 dupa o disputa care a avut de toate: rastunari de situatii, goluri frumoase, erori de arbitraj, un jucator eliminat si fotbal de cinci stele a fost episodul cu numarul 168 din prima liga de fotbal a Spaniei). In urma acestui rezultat, Atletico Madrid a urcat pe prima pozitie in ierarhie, in timp ce Barca s-a apropiat la un singur punct de marea rivala, Real.

Duminica seara, un nou episod din El Clasico: cu un singur gol, Messi devine golgeterul all-time al confruntarilor dintre Real Madrid si Barcelona

Echipa lui Gerardo Martino e condamnata sa castige pe Bernabeu duminica, ora 22. 00, DigiSport 1), pentru a reduce din diferenta fata de marea rivala. Messi poate deveni golgheterul all-time din El Clasico si e cu ochii pe recordul lui Hugo Sanchez.

Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FB Barcelona si Real Madrid, cu 21 de reusite

Argentinianul Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, ajungand la 21 de goluri inscrise. Messi a marcat in minutele 42, 65 penalti) si 84 penalt.

Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, cu 21 de reusite

MINUT cu MINUT El Clasico, Real Madrid - FC Barcelona. Sapte goluri si un cartonas rosu

Ati urmarit live text pe onlinesport. ro de la ora 22:00 marele derby El Clasico dintre Real Madrid si FC Barcelona. Pe langa duelul marilor orgolii meciul din aceasta seara a avut si o insemnatate uriasa in lupta pentru titlul din Primera Division.

El Clasico Real Madrid-FC Barcelona in cifre

Duminica seara de la ora 22:00 este programat un nou episod din celebrul duel spaniol intre marile rivale Real Madrid si FC Barcelona.

actualitate, 21:30