21:15

Simona Halep a invins-o pe Sabine Lisicki si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid

Simona Halep 5 WTA) a castigat partida disputata joi cu Sabine Lisicki 16 WTA), in optimile de finala ale turneului de la Madrid, dupa ce s-a impus cu 2-1 la seturi. continuă pe Adevărul

Simona Halep o va infrunta astazi pe Sabine Lisicki, in optimile turneului de la Madrid

Jucatoarea din Germania a ajuns in optimi dupa ce a invins-o pe Irina Begu in doua seturi disputate, scor 6-3, 6-4.

Simona Halep, calificata in sferturi la Madrid. Revenire de senzatie in fata lui Lisicki!

Simona Halep a reusit sa obtina o calificare spectaculoasa in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Madrid, de categorie Premier Mandatory, dupa ce a invins-o pe Sabine Lisicki in trei seturi, scor 5-7, 6-3, 6-2.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid, reusind sa revina dupa ce a pierdut primul set in fata jucatoarei germane Sabine Lisicki. A cincea jucatoare a lumii si cap de seri.

VIDEO Madrid Masters: Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa o victorie in 3 seturi in fataSabinei Lisicki

Simona Halep, favorita numarul 4, s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid dupa o victorie in 3 seturi, 5-7, 6-3, 6-2, in fata germanceiSabinei Lisicki, locul 16 WTA.

Tenis: Simona Halep s-a calificat in turul trei al turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat, miercuri, in turul al treilea a turneului de la Madrid, dupa ce a invins-o pe iberica Lara Arruabarrena, relateaza Evenimentul Zilei. Halep a depasit-o pe Lara Arrubarrena Spania), in.

Madrid Masters: Simona Halep, in optimi dupa ce a invins-o pe Lara Arruabarrena (6-4, 6-4)

Simona Halep favorita patru) s-a calificat, miercuri, in turul trei al Masters-ului de la Madrid, jucatoarea din Romania invingand-o pe Lara Arruabarrena, din Spania, locul 145 in ierarhia WTA. A fost 6-4, 6-4 pentru Simona, dupa un meci care a durat o ora si 23 de minute.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Madrid

Simona Halep 5 WTA) s-a calificat in optimile turneului de la Madrid, dupa ce a invins-o miercuri peLara Arruabarrena 145 WTA), cu scorul de 6-4, 6-4.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Madrid, unde se poate intalni cu o alta romanca

Madrid Masters: Simona Halep - Julia Goerges 6-2, 6-0/ In turul doi fara drept de apel

Simona Halep locul 5 in lume si favorita numarul patru) s-a calificat, luni, in turul doi al turneului Masters de la Madrid. Jucatoarea din Romania a invins-o fara drept de apel pe Julia Goerges, din Germania locul 97 in clasamentul WTA).

Simona Halep a comentat victoria de la Madrid

Simona Halep a vorbit miercuri despre victoria care a calificat-o in optimile de finala de la Madrid, dar si despre turneul lui Ion Tiriac care a ajutat-o sa ajunga in anii trecuti la nivelul optim de performanta.

actualitate, 21:15