19:16

TENIS: Simona Halep s-a calificat in semifinale, la Madrid, dupa un meci de poveste cu Irina Begu

Halep a reusit sa castige un meci dramatic cu Irina Begu si s-a calificat in semifinalele turneului de la Madrid, scor 6-3, 0-6, 6-1. Simona s-a impus categoric in primul set, scor 6-3, si putini credeau ca Irina mai poate reveni in set-ul secund. continuă pe România Liberă

Turneul de la Madrid: Simona Halep s-a calificat in optimile de finala

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, marti, in optimile de finala ale turneului WTA Premier de la Madrid. Ea a invins-o pe jucatoarea italiana Karina Knapp, cu 6-1, 6-1, intr-un meci din runda a doua.

Meci spectacol la Madrid. Simona Halep s-a calificat in semifinale, dupa ce a invins-o pe Irina Begu in trei seturi

Simona Halep a castigat duelul romanesc cu Irina Begu, invingandu-o in trei seturi, scor 6-3, 0-6, 6-1. Primul set a fost castigat de Simona Halep cu 6-3, moment in care.

Tenis: Simona Halep, pe locul 7 in clasamentul WTA

Tenis: Simona Halep, pe locul 7 in clasamentul WTA .

Zi buna pentru tenisul romanesc. Simona Halep, calificata in sferturile turneului de la Madrid

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA Premier de la Madrid, dotat cu premii totale de 4. 360 dolari, miercuri, dupa ce a intrecut-o pe el.

Simona Halep s-a calificat in optimi la Madrid dupa ce a invins-o pe Karin Knapp

SimonaHalepRomania, 7 WTA) a jucat impotriva italiencei Karin Knapp, intr-un meci contand pentru turul doi al turneului Premier Mandatory de la Madrid. Halep s-a impus in doua.

Simona Halep a invins-o pe Irina Begu si s-a calificat in semifinale la Madrid (WTA)

Simona Halep, numarul 7 in tenisul feminin mondial, a invins-o pe Irina Begu cu 6-3, 0-6, 6-1, joi, intr-un duel romanesc, si s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Madrid,.

Cu cine se va confrunta Simona Halep in optimile de finala ale Turneului de la Madrid

LIVETEXT Simona Halep - Irina Begu, sfertul romanesc de la Madrid Open

Simona Halep si Irina Begu joaca de la ora 15. 00 in sferturile de finala de la Madrid, in singurul meci pe care-l vor urmari fara emotii: vom avea o romanca in semifinale cu siguranta.

LIVE Simona Halep in turul 2 la Madrid (13:00)

Simona Halep deschide ziua de marti pe arena centrala Manolo Santana de la Madrid contra italiencei Karin Knapp in turul 2 la turneul WTA Premier Mandatory patronat de Ion Tiriac.

LIVETEXT Simona Halep - Timea Bacsinzky, in optimile de finala de la Madrid Open

Simona Halep o intalneste pe Timea Bacsinzky in optimile de finala ale turneului de la Madrid. Partida va incepe in jurul orei 15.

actualitate, 19:16